Raul Meele näitus "GRAND CONCERT" Pärnu Muuseumis

Pärnu Muuseumi näitus Raul Meele rahvust ja identiteeti käsitlevast loomingust ajavahemikus 1968-2017.

Kogupereüritus
EST ENG RUS

„GRAND CONCERT“ on EV100 juubelile pühendatud kunstinäitus, kus kunstnik Raul Meel esitab rahvust ja identiteeti käsitlevast loomingust ajavahemikus 1968-2017.

Näituse keskmeks spetsiaalselt näituse jaoks valminud teos “GRAND CONCERT, mille läbikuulamiseks või tajumiseks on autor arvestanud ajakulu 2 tundi ja 22 minutit. Teos koosneb 36 osast ning kasutatud on üheksat värvi. 

Väljas on hulk kunstniku uuemat graafilist loomingut, kuid ei puudu ka varasemat rahvusliku sõnumiga graafikat, millest enamikku saatsid nõukogude perioodil skandaalid ja keelud. Lisaks on väljas valik Raul Meele raamatukunsti, millega Meel alustas 1970ndatel ja millega ta tegeleb aktiivselt tänase päevani. 46 eksponeeritud teost on kõik loetavad ja sirvitavad.

Raul Meel on kunstnik, kes tegutseb peamiselt graafika, installatsiooni-, maali- ja tegevuskunsti valdkonnas, olles muuhulgas eesti kunsti tuntuim autodidakt. Meel on kogunud tuntust peamiselt oma kirjutusmasinaluulega ja esindab 1970.-1980. aastate eesti kunstiuuenduse radikaalset tiiba.

Näituse avamine toimub 8. novembril kell 16.00 Pärnu Muuseumis. Näitus on avatud kõigile külalistele alates 9. novembrist.

Foto Raul Meele raamatust "Vihmakujud".

Korraldaja

EV100 kunstiprogramm

Eesti Vabariigi 100. sünnipäeva tähistamiseks loodud kunstiprogrammis on ligi 100 kunstisündmust, mis jutustavad kunstikeeles Eesti olevikust, tulevikust ja minevikust. Eesti sünnipäeva tähistatakse kunstiga Ameerika Ühendriikides, Jaapanis, Itaalias ja mujal Euroopas ning samal ajal ka Virtsus, Valgas, Moostes, Sillamäel ja paljudes teistes Eesti paikades. EV100 kunstiprogrammi korraldavad Riigikantselei Eesti Vabariik 100 korraldustoimkond koos kunstiprogrammi koordineerivate Kaasaegse Kunsti Eesti Keskuse ja Eesti Kaasaegse Kunsti Arenduskeskusega.