RB radadel - Rääma raba fotomatk I 09.06.18

Teeme koos juubilarist ilusaid pilte! EV100 juubelimatkade sari fotomatkadest ja koolitustest on mõeldud kõigile, kellele meeldib pildistada telefoni, digi- või filmikaameraga.

EST

Selle fotomatkade seeria ajendiks sai Rail Baltic (RB). Eesmärk on külastada ja jäädvustada neid looduskauneid kohti kuhu plaanitakse rajada uus raudtee. RB fotomatkade seeriast sünnib 2019 aastal ka ühine fotonäitus.

Ilusate laugastega metsik Rääma raba asub Pärnu külje all, pindala 2000 ha. See raba on koduks paljudele linnuliikidele ja metsloomadele. Ökoloogilise tasakaalu säilitamise seisukohast on looduslikel turbaaladel, eriti rabadel, oluline tähtsus orgaanilise süsiniku akumuleerijatena. Üks hektar sood akumuleerib aastas keskmiselt umbes 2 tonni süsinikdioksiidi. Tänu sellele aitavad sood leevendada tööstusettevõtetest tulenevat atmosfääri paisatavate gaaside mõju. Kuivendatud taimestikuta turbaalad muutuvad aga ise õhku lenduva süsihappegaasi allikateks.

Rääma rabast ja sealsest elust räägib ornitoloog ja loodusgiid Mati Kose

Fotonäituse tarbeks rabailu aitab jäädvustada fotograaf Peeter Sirge

09.06 fotomatka kava

16:00 Koguneme Pärnu külje all, Rääma rabas (täpsem info osalejatele).

16:15 - 23.00 Fotomatk õhtuses rabas.

 23.00 Kerge ööeine, ametliku fotomatka osa lõpp

 

Garanteerime Sulle ilusamad pildid, kui oled selle kursuse läbinud!

Fotomatka hind 35 eurot. Hind sisaldab loodusgiidi, fotoalaseid nõuandeid, juhendamist ja kerget ööeinet.

* Fotonäituse kulud ei sisaldu hinnas.

Lisainfo kodulehel: RB radadel - Rääma raba fotomatk I 09.06.18

 

Korraldaja

Peeter Sirge Fotokool

Fotomatkad, fotokoolitused, täiendkoolitused algajatele ja edasijõudnud fotohuvilistele, hobifotograafidele ning fotograafidele.