Reval Folk: Dave Murphy (IRL) ja Jyrki Koivisto (FIN)

EV100 puhul toimub iiri flöödimängija ja laulja Dave Murphy ning soome kitarristi Jyrki Koivisto kontsert. 

Kogupereüritus
Ratastooliga ligipääsetav
EST ENG

31. märtsil kell 17 esinevad Tallinna Vanalinna Muusikamajas (Uus 16c) iiri flöödimängija ja laulja Dave Murphy ning soome kitarrist Jyrki Koivisto.

Kontserdi juhatab sisse EMTA pärimusmuusika kandle eriala magistrant Eva Väljaots ja pärast ametliku osa lõppu veab regilauluringi rahvaluule- ja muusikateadlane, EMTA pärimusmuusika eriala õppejõud Janika Oras.

Kontserdil kõlavad iiri laulud ja lood – ikka elust enesest, leitud ja kaotatud armastusest. „See on südamete avanemine uues ajas, aga vanal moel“, nendib Dave.

Iirlane Dave Murphy on oma sügava hääle ja osava flöödimänguoskusega oodatud mitmel pool maailmas. Ameerika ja Aasia kõrval on ta pikemalt tegutsenud Soomes ning palju koos musitseerinud siinsete pärimusmuusikute, eelkõige vendade Johansonidega. Tema ellu on jäänud ka periood, mil pidas Eestit oma teiseks koduks.

Dave on olnud iiri ansamblite Prosper ja Tre sünni juures ning olnud ansambli Anoise liige. Need kollektiivid on ta toonud ka Viljandi pärimusmuusika festivalile. Veel on ta osalenud sellistes iiri kooslustes nagu Hobhatchers, Pócaí Folamh ja Reel Music ning olnud iiri rahvamuusika koguja oma kodumaakonnas County Wicklow.

Soomlane Jyrki Koivisto teenib oma igapäevast leiba preestriametis. Teisalt on ta tunnustatud iiri rahvamuusika mängija ansamblis Eala, kus käsitseb vilunult nii mandoliini, buzukit, bandžot kui lap steel kitarri. Jyrki on Dave’iga koos mänginud ansamblites Reel Music ja Prosper ning astunud üles ka suurematel sündmustel, näiteks Helsingi pärimusmuusika festival, Oulu Iiri muusika festival, Haapavesi Folk ja Kaustinen Folk. Läbi aastate on kestnud tema koostöö paljude soome ja iiri muusikutega, kellega võimaluse korral ikka liitunud iiri muusika jämmidel – selleks, et endas kantud helid elavasse vormi panna.

Dave ja Jyrki teevad Muusikamajas oma märtsikuise kontserdi pärast viie aasta pikkust pausi. Loe sündmusest lähemalt SIIT

PILETID SIIT

Korraldaja

MTÜ Reval Folk

Reval Folk on MTÜ Reval Folk ning Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia ehk EMTA pärimusmuusika eriala koostöös alguse saanud kontsertide sari ja kodanikualgatus. Reval Folgi eesmärgiks on pakkuda inimestele asises Tallinnas võimalusi tuletada endale meelde oma põlist olemust ja ühendust nii iseenda kui teineteisega. Meie teiseks suureks eesmärgiks on innustada ja inspireerida noori õppima pärimusmuusikat professionaalsel tasemel, teadvustades selleks võimalusi ka pealinnas, Muusika- ja Teatriakadeemias, ja kandma seeläbi meie omakultuuri edasi nii Eestis kui välismaal. Samuti soovime ühendada erinevaid põlvkondi ja suurendada meie kokkutulemiste läbi nende vahelist sotsiaalset sidusust.