Reval Folk: Dave Murphy (IRL) ja Jyrki Koivisto (FIN)

EV100 puhul toimub iiri flöödimängija ja laulja Dave Murphy ning soome kitarristi Jyrki Koivisto kontsert. 

Kogupereüritus
Ratastooliga ligipääsetav
EST ENG

31. märtsil kell 17 esinevad Tallinna Vanalinna Muusikamajas (Uus 16c) iiri flöödimängija ja laulja Dave Murphy ning soome kitarrist Jyrki Koivisto.

Kontserdi juhatab sisse EMTA pärimusmuusika kandle eriala magistrant Eva Väljaots ja pärast ametliku osa lõppu veab regilauluringi rahvaluule- ja muusikateadlane, EMTA pärimusmuusika eriala õppejõud Janika Oras.

Kontserdil kõlavad iiri laulud ja lood – ikka elust enesest, leitud ja kaotatud armastusest. „See on südamete avanemine uues ajas, aga vanal moel“, nendib Dave.

Iirlane Dave Murphy on oma sügava hääle ja osava flöödimänguoskusega oodatud mitmel pool maailmas. Ameerika ja Aasia kõrval on ta pikemalt tegutsenud Soomes ning palju koos musitseerinud siinsete pärimusmuusikute, eelkõige vendade Johansonidega. Tema ellu on jäänud ka periood, mil pidas Eestit oma teiseks koduks.

Dave on olnud iiri ansamblite Prosper ja Tre sünni juures ning olnud ansambli Anoise liige. Need kollektiivid on ta toonud ka Viljandi pärimusmuusika festivalile. Veel on ta osalenud sellistes iiri kooslustes nagu Hobhatchers, Pócaí Folamh ja Reel Music ning olnud iiri rahvamuusika koguja oma kodumaakonnas County Wicklow.

Soomlane Jyrki Koivisto teenib oma igapäevast leiba preestriametis. Teisalt on ta tunnustatud iiri rahvamuusika mängija ansamblis Eala, kus käsitseb vilunult nii mandoliini, buzukit, bandžot kui lap steel kitarri. Jyrki on Dave’iga koos mänginud ansamblites Reel Music ja Prosper ning astunud üles ka suurematel sündmustel, näiteks Helsingi pärimusmuusika festival, Oulu Iiri muusika festival, Haapavesi Folk ja Kaustinen Folk. Läbi aastate on kestnud tema koostöö paljude soome ja iiri muusikutega, kellega võimaluse korral ikka liitunud iiri muusika jämmidel – selleks, et endas kantud helid elavasse vormi panna.

Dave ja Jyrki teevad Muusikamajas oma märtsikuise kontserdi pärast viie aasta pikkust pausi. Loe sündmusest lähemalt SIIT

PILETID SIIT

Korraldaja

MTÜ Reval Folk

MTÜ Reval Folk asutati 2017. aasta sügisel. Kodanikualgatuse korras sündinud kontsertide sarjas tehakse koostööd Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia pärimusmuusika erialaga. Kontserdisarja eesmärk on tuua pärimusmuusika ja sellel põhinev autorilooming Tallinnasse. Reval Folk tutvustab muusikuid nii Eestist kui välismaalt. Soovime kasvatada huvi pärimusmuusika eriala omandamise vastu Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias, et tagada kultuuri jätkusuutlikkus. Korraldame õpitubasid ja suviti Rõuge vallas toimuvat rahvusvahelist muusikalaagrit ning pakume kontserdivõimalusi ka mujal Eestis – nii on pärimusmuusika haaratud rohkem igapäevaellu. Lähem info: www.revalfolk.ee ja www.facebook.com/revalfolk IN ENGLISH Reval Folk is a civic initiative that began in cooperation with NGO Reval Folk and the folk music department of the Tallinn-based Estonian Academy of Music and Theatre. Our aim is to offer people in busy Tallinn the chance to reconnect with their roots through regular folk music concerts (that offer both traditional music and music inspired by traditional music) and workshops. Our second biggest aim is to inspire young people to study folk music on a professional level in the Estonian Academy of Music and Theatre. In the summer of 2018 we plan to organise an international folk music camp named “Reval Ethno” for children who are 8-16 years of age. Our aim is to eventually have a regular presence of folk music in the Tallinn music scene. More info: www.revalfolk.ee ja www.facebook.com/revalfolk