Reval Folk Hõimupäevadel: Kalaniemi (FIN), Bartosik (EST), Toorama (Mordva) ja Sarv (EST)

Reval Folgi kontserdid on kingitus Eestile riigi 100. sünnipäeva puhul! 19. oktoobri kontsert toimub Hõimupäevade raames. Esinevad Maria Kalaniemi, Tuulikki Bartosik, Toorama ja Jaan Sarv. 

Kogupereüritus
Ratastooliga ligipääsetav
EST

Kes me oleme? Kust me tuleme? Mida tähendavad meile hõimlus ja sugulus? Mis meid ühendab? Reval Folk kutsub teid 19. oktoobril kell 19 Hõimupäevade raames kontserdile, et nendele küsimustele üheskoos vastuseid otsida! 

Sel korral on meil au võõrustada maailmanime - Soome akordionimängija Maria Kalaniemit. Mariaga mängib kontserdil hetke koos ka tema kauaaegne õpilane ning praegune kolleeg, Eesti akordionist Tuulikki Bartosik. Teiseks peaesinejaks on legendaarne Mordva meestelaulu traditsiooni hoidev kvintett Toorama, kes käis viimati Eestis 10 aastat tagasi. Peale kontserti toimub laulutuba Jaan Sarvega, kes on Tallinnas elav seto juurtega pilli- ja laulumees.

 

Õhtu on pühendatud hõimuseostele eestlaste ja sugulasrahvaste vahel. Läbi pärimuse ja helikeele astuvad minevik ja tänapäev omavahel dialoogi, nagu ühe ja sama (hõimluse) vöö erinevad mustrid.

Kontserdipaigaks on endiselt meile juba armsaks saanud Vanalinna Muusikamaja. Uksed ja kohvik avanevad juba kell 18.

 

Reval Folgi kontserdid on kingitus Eestile ja Tallinnale meie riigi 100. sünnipäeva puhul. 19. oktoobri kontsert kuulub 2018. aasta Hõimupäevade programmi.

 

Lähemalt esinejatest SIIN

Piletid on eelmüügist soodsamad ja neid saab SIIT

ELUOLU

Vanalinna Muusikamaja uksed on sõpradega jutupuhumiseks avatud alates kella 18st. Koloniaali kohviku pere jätkab meie kõigi meeleolu kõrgel hoidmist enne kontserti ja vaheajal meeldivate maitsete, kohvi ja teega. Lapsed leiavad kõrvapuhkamiseks tegevust õpetaja Oliver Kõrre seltsis Muusikamaja ülemisel korrusel.

Sel hooajal kasutame kohvikus vaid taaskasutatavaid nõusid. Kel on oma tass kaasas, saab kõigile kontsertidele sisse sõbrapileti hinnaga. Sügisestel kontsertidel paitavad meie kõrvu vaid ehedad (akustilised) helid.

Korraldaja

MTÜ Reval Folk

MTÜ Reval Folk asutati 2017. aasta sügisel. Kodanikualgatuse korras sündinud kontsertide sarjas tehakse koostööd Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia pärimusmuusika erialaga. Kontserdisarja eesmärk on tuua pärimusmuusika ja sellel põhinev autorilooming Tallinnasse. Reval Folk tutvustab muusikuid nii Eestist kui välismaalt. Soovime kasvatada huvi pärimusmuusika eriala omandamise vastu Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias, et tagada kultuuri jätkusuutlikkus. Korraldame õpitubasid ja suviti Rõuge vallas toimuvat rahvusvahelist muusikalaagrit ning pakume kontserdivõimalusi ka mujal Eestis – nii on pärimusmuusika haaratud rohkem igapäevaellu. Lähem info: www.revalfolk.ee ja www.facebook.com/revalfolk IN ENGLISH Reval Folk is a civic initiative that began in cooperation with NGO Reval Folk and the folk music department of the Tallinn-based Estonian Academy of Music and Theatre. Our aim is to offer people in busy Tallinn the chance to reconnect with their roots through regular folk music concerts (that offer both traditional music and music inspired by traditional music) and workshops. Our second biggest aim is to inspire young people to study folk music on a professional level in the Estonian Academy of Music and Theatre. In the summer of 2018 we plan to organise an international folk music camp named “Reval Ethno” for children who are 8-16 years of age. Our aim is to eventually have a regular presence of folk music in the Tallinn music scene. More info: www.revalfolk.ee ja www.facebook.com/revalfolk