Reval Folk küünlavalgel: Säde Tatar ja Gabbi Dluzewski (EST/SWE)

Reval Folk kutsub kõiki oma selle aastanumbri viimasele kontserdile, mis toimub küünlavalgel. Sündmusega teeme kummarduse Rootsi–Eesti suhetele ning tunneme rõõmu elava pärimuse kandmisest!

Kogupereüritus
Ratastooliga ligipääsetav
EST

Enne rahulikku jõuluaega, 1. detsembril kell 19, astuvad Reval Folgi publiku ette flöödimängija Säde Tatar ja mandoolamängija Gabbi Dluzewski – Viljandis elav Eesti-Rootsi duo, keda osa publikust teab ka üle maakera tuuritavast bändist Fränder.

Säde ja Gabbi sissejuhatavaks esinejaks on Nõmme Pärimuskooli ansambel Tagarida  särava pärimusõpetaja Marika Moksi juhendamisel. Õhtu lõpeb hinnatud lauluema Õie Sarve ja tema tütre Maarja Sarve laulu- ja meenutusteringiga.

Säde ja Gabbi viivad kuulajad rännakule, mis räägib pärimuse kandmise ja loomise rõõmust, enese otsimisest ja leidmisest ning rändava muusiku elust. Elusa pärimuse sümbioos tekib duo poolt väärtustatud traditsioonilise muusika ja piiritu loomingulisuse vahel. Duo sisemine põlemine saab oma jõu teineteise muusikalisest mõistmisest, mis väljendub dünaamilise koosmänguna, kus erinevad kõlad ja maailmad sulavad ühte. Saame kuulata nii Eesti kui ka Rootsi traditsioonilist muusikat ning Säde ja Gabbi omaloomingut.

Kontserdipaigaks on endiselt meile juba armsaks saanud Vanalinna Muusikamaja. Uksed ja kohvik avanevad juba kell 18. Kohapeal tegutseb lastetuba. 

Lisaks ootavad jõulude-eelsed peaesinejad kõiki huvilisi 1. detsembri hommikul kell 12 ka Rootsi traditsioonilise muusika õpituppa. Töötuba toimub Nõmme Pärimuskoolis ja sellesse saab registreeruda SIIN

Reval Folgi kontserdid on kingitus Eestile ja Tallinnale meie riigi 100. sünnipäeva puhul ning on osa ka Euroopa Kultuuripärandiaasta sündmustest. Alates sellest hooajast kasutatakse kontserdipaigas vaid taaskasutatavaid nõusid. 

Korraldaja

MTÜ Reval Folk

MTÜ Reval Folk asutati 2017. aasta sügisel. Kodanikualgatuse korras sündinud kontsertide sarjas tehakse koostööd Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia pärimusmuusika erialaga. Kontserdisarja eesmärk on tuua pärimusmuusika ja sellel põhinev autorilooming Tallinnasse. Reval Folk tutvustab muusikuid nii Eestist kui välismaalt. Soovime kasvatada huvi pärimusmuusika eriala omandamise vastu Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias, et tagada kultuuri jätkusuutlikkus. Korraldame õpitubasid ja suviti Rõuge vallas toimuvat rahvusvahelist muusikalaagrit ning pakume kontserdivõimalusi ka mujal Eestis – nii on pärimusmuusika haaratud rohkem igapäevaellu. Lähem info: www.revalfolk.ee ja www.facebook.com/revalfolk IN ENGLISH Reval Folk is a civic initiative that began in cooperation with NGO Reval Folk and the folk music department of the Tallinn-based Estonian Academy of Music and Theatre. Our aim is to offer people in busy Tallinn the chance to reconnect with their roots through regular folk music concerts (that offer both traditional music and music inspired by traditional music) and workshops. Our second biggest aim is to inspire young people to study folk music on a professional level in the Estonian Academy of Music and Theatre. In the summer of 2018 we plan to organise an international folk music camp named “Reval Ethno” for children who are 8-16 years of age. Our aim is to eventually have a regular presence of folk music in the Tallinn music scene. More info: www.revalfolk.ee ja www.facebook.com/revalfolk