Reval Folk: Madingma, Stefan ja Diederik Timmermans (BEL)

Vabariigi 100. sünnipäeva puhul toome Eestisse ansambli Madingma - vennad Stefan ja Diederik Timmermans (BEL), kes on viimase 25 aasta jooksul andnud märkimisväärse panuse eesti folgimaastikku.

Kogupereüritus
EST

Flaami vennad ja pärimusmuusikud, Stefan ja Diederik Timmermans armastavad Eestit ilmselt sama palju kui oma kodumaad. Duo on nimelt siinsele folgipublikule esinenud 25 aasta jooksul lugematuid kordi erinevates koosseisudes ja tänu sellele on neist saanud lähedased sõbrad paljudele eestlastele.

Vendadel on imetabane võime publikuga suhestuda ja neid kaasa haarata. Oma kontserdil viivad nad kuulaja rännakule läbi Euroopa pärimuskultuuri, keskendudes flaami muusikale. Kuna Stefan on viimased pool aastat elanud Hispaanias (Valentsias), on ehk uudiseid oodata ka sealt...

Kontserdid toimuvad neljas paigas:
• 13.02 kell 19 – Saaremaa, Saaremaa Veski (Pärna tn 19, Kuressaare)
• 14.02 kell 19 – Tartu, Sisevete Saatkond (Vabaduse pst, Tartu)
• 15.02 kell 19 – Viljandi, Pärimusmuusika Ait
• 16.02 kell 19 – Tallinn, Vanalinna Muusikamaja (Uus 16c)
Korraldajad: Saaremaa Folgiklubi, Tartu Sisevete Saatkond, Eesti Pärimusmuusika Keskus, MTÜ Reval Folk (peakorraldaja ja maaletooja)

17. veebruaril kell 14.00-15.30 toimub Eesti Muusikaakadeemias (ruum C-105) kõigile huvilistele Stefan Timmermansi õpituba, mis käsitleb flaami pärimusmuusikat ning osalejad saavad kindlasti selgeks ka mõne pilliloo.

16.02 kontserdil Tallinnas toimetab kohvik „Koloniaal“, uksed avanevad kell 18.
Muusikamaja ülakorrusel on lastele avatud mängutuba.

PILETID Piletilevist piletid 5-30
Koolieelikud tasuta

Tallinna kontserdile: http://www.piletilevi.ee/est/piletid/festival/muusika/madingma-stefan-ja...

Viljandi kontserdile: http://www.piletilevi.ee/est/piletid/muusika/rahvamuusika/madingma-stefa...

Tartu ja Kuressaare kontsertide piletid saab soetada kohapealt.

Rohkem infot: www.revalfolk.ee www.facebook.com/revalfolk

Korraldaja

MTÜ Reval Folk

MTÜ Reval Folk asutati 2017. aasta sügisel. Kodanikualgatuse korras sündinud kontsertide sarjas tehakse koostööd Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia pärimusmuusika erialaga. Kontserdisarja eesmärk on tuua pärimusmuusika ja sellel põhinev autorilooming Tallinnasse. Reval Folk tutvustab muusikuid nii Eestist kui välismaalt. Soovime kasvatada huvi pärimusmuusika eriala omandamise vastu Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias, et tagada kultuuri jätkusuutlikkus. Korraldame õpitubasid ja suviti Rõuge vallas toimuvat rahvusvahelist muusikalaagrit ning pakume kontserdivõimalusi ka mujal Eestis – nii on pärimusmuusika haaratud rohkem igapäevaellu. Lähem info: www.revalfolk.ee ja www.facebook.com/revalfolk IN ENGLISH Reval Folk is a civic initiative that began in cooperation with NGO Reval Folk and the folk music department of the Tallinn-based Estonian Academy of Music and Theatre. Our aim is to offer people in busy Tallinn the chance to reconnect with their roots through regular folk music concerts (that offer both traditional music and music inspired by traditional music) and workshops. Our second biggest aim is to inspire young people to study folk music on a professional level in the Estonian Academy of Music and Theatre. In the summer of 2018 we plan to organise an international folk music camp named “Reval Ethno” for children who are 8-16 years of age. Our aim is to eventually have a regular presence of folk music in the Tallinn music scene. More info: www.revalfolk.ee ja www.facebook.com/revalfolk