Ristipuud - viimse teekonna tähised

RMK matkatee võrgustikul toimuva suure ühismatkamise käigus leiavad teele jäävates ajalooliselt olulistes paikades aset Eesti ajalugu tutvustavad sündmused. 

Kogupereüritus
EST

Kaks päeva peale esimese matkagrupi teeleasumist Ähijärvelt saab Pähni külastuskeskuses kuulda ristipuudest. Lahkunu viimsel teekonnal kodust surnuaeda puusse ristimärgi lõikamine kuulub veel tänapäevalgi Lõuna-Eesti matusekombestikku. Vanade tavade kohaselt ristipuudelt oksi ei murta ja neid puid ei langetata. Ristipuud on tänaseks ainulaadsed kogu Euroopas, ehk isegi terves maailmas.

Ristipuudest räägib armastatud näitleja Guido Kangur, muusikalise meeleolu loob UMA (Aleksei Saks - trompet, Robert Jürjendal - kitarr).

Ühismatkal jääb matkagruppide teele mitmeid paiku, kus on Eesti Vabariigi 100 aasta vältel aset leidnud huvitavaid sündmusi. Osad neist lugudest tulevad Eesti näitlejate ja muusikute poolt ettekandmisele matkatee peatuskohtades. Nendele kontsert-etendustele on oodatud kõik huvilised, ka need, kes ühismatkast osa võtta ei saa.

Üritus algab kell 22.00.

Registreeri end sündmusele järgneval lehel avaneva REGISTREERIMISVORMI kaudu.

Korraldaja

Riigimetsa Majandamise Keskus

Riigimetsa Majandamise Keskus ( RMK) on Eesti riigile kuuluva metsa ja teiste mitmekesiste looduskoosluste hoidja, kaitsja ja majandaja. RMK kasvatab metsa, hoiab loodusväärtusi, teenib riigile metsa majandades tulu, loob looduses liikumise võimalusi ja jagab loodusharidust.