RMK suure ühismatkamise Paukjärve - Jussi etapp

Eesti Vabariigi 100. juubeli tähistamiseks korraldab RMK suure ühismatkamise, millega on oodatud liituma kõik matkahuvilised. 

Kogupereüritus
EST

Eesti Vabariigi 100. juubeli tähistamiseks korraldab RMK erinevaid matku üle Eesti. Tule ja saa osa suurest suveseiklusest!

24. augustil jätkub matk Oandust Aegviitu etapiga Paukjärve ja Jussi vahel. Oandu – Aegviidu matkaraja näol on tegemist ühe Eesti vanima pika matkamarsruudiga, mida teatakse ka Kõrve raja nime all. Rada kulgeb üles-alla läbi Lahemaa rahvuspargi ning juba esimese vabariigi ajal tuntud matkapiirkonna Kõrvemaa. Loodusrada on äärmiselt vaheldusrikka maastiku ja loodusega, seega uudistada ning imetleda on sel rajal rohkem kui üles lugeda jõuab. 24. augustil tutvutaksegi raja suurima vaatamisväärsusega, milleks on Jussi nõmm. See Eestis ainulaadne looduskooslus on tekkinud Nõukogude armee tegevusest tingitud korduvate põlengute tagajärjel ja nüüd meenutab kanarbikunõmm pisut Šotimaad või Lapimaa tundrat.

Matkajuhte on koguni kaks. Tiina ja Jaak Neljandik on kogenud matkasõprade paar, kes toetavad teineteist nii elus kui tööl. Nad on Lahemaal tegutsenud juba õige mitu aastakümmet ning tunnevad seda piirkonda sama hästi kui oma peopesa. Seega pole eksimist tarvis karta ja kindlasti saab matkajuhtidelt kuulda palju põnevat matkateele jäävate loodusväärtuste ning matkatarkuste kohta.

Paukjärve telkimisala ja Jussi telkimisala vahele jääv matkadistantsi pikkuseks on 4 km, mis läbitakse jalgsi. Matkajad ööbivad RMK Jussi telkimisalal, kus miinimumvarustusena on kindlasti olemas lauad-pingid, kuivkäimla, lõkkease. Magatakse matkajate endi poolt kaasavõetud telkides.

Matkapäeva hinnad:
Täiskasvanutele 9€
Lastele vanuses 7-13 aastat 5€
Alla 7-aastastele lastele TASUTA!

Matkapäeva hind sisaldab matkajuhi teenust, transporti matkale ja matkalt ära, matkasööki 3 korda päevas ning varustuse ja jalgrataste transporti. 

Transfeerpunktiks sellel etapil on Aegviidu. 

Matkale registreerimine kestab 30. juunini. Täpse info matkaetapi ja registreerimise kohta leiab http://rmk100.ee/yhismatk/

Korraldaja

Riigimetsa Majandamise Keskus

Riigimetsa Majandamise Keskus ( RMK) on Eesti riigile kuuluva metsa ja teiste mitmekesiste looduskoosluste hoidja, kaitsja ja majandaja. RMK kasvatab metsa, hoiab loodusväärtusi, teenib riigile metsa majandades tulu, loob looduses liikumise võimalusi ja jagab loodusharidust.