RMK suure ühismatkamise Paunküla mäed - Aegviidu etapp

Eesti Vabariigi 100. juubeli tähistamiseks korraldab RMK suure ühismatkamise, millega on oodatud liituma kõik matkahuvilised. 

Kogupereüritus
EST

Eesti Vabariigi 100. juubeli tähistamiseks korraldab RMK erinevaid matku üle Eesti. Tule ja saa osa suurest suveseiklusest!

24. augustil algab Penijõe - Aegviidu raja neljas etapp Paunküla mägedelt Aegviitu ning kestab 2 päeva. Etapp saab alguse Paunküla lõkkekohast ja päeva jooksul läbitakse jalgsi 22 km. Rada viib matkajad äärmiselt põneva oosistikuni, mida tuntakse Paunküla mägedena. Järskude nõlvadega oosid on liigendatud ja nii mõnigi on veehoidla rajamisel saareks muutunud. Mäed on arvele võetud ürglooduse objektina ja neid kaitstakse Paunküla maastikukaitseala koosseisus.

Matkajuhiks on sellel etapil Maarja Mirjam Rajasaar. Ta on tõeline entusiast, kellele looduses viibimine on nii töö kui ka hobi. Seega pole põhjust karta metsas eksimist, vaid pigem võib valmis olla üheks põnevaks seikluseks. Matka teeb huvitamaks ka fakt, et Penijõe-Aegviidu lõigu äärde jäävad matkajuhi lapsepõlve mängumaad. Niisiis lisaks huvitavatele lugudele matkateele jäävate loodusväärtuste kohta ja kasulikele matkatarkustele, saab matkajuhilt kuulda ka tema enda isiklikke lugusid.

Päeva lõpuks jõutakse Voose lõkkekohta, kuhu matkalised ööseks jäävad. Lõkkekohta tasub tulla ka nendel, kes ühismatkast osa võtta ei saa, kuna kl 21.00 esitavad Voose lõkkekohas oma interpretatsioone Arvo Pärdi Ukuaru valsist UMA (Aleksei Saks - trompet, Robert Jürjendal - kitarr), Tõnu Raadik ning Indrek Kruusimaa. Samuti näidatakse katkendeid Leida Laiuse armastatud filmist "Ukuaru".

RMK Voose lõkkekohas on miinimumvarustusena olemas lauad-pingid, kuivkäimla, lõkkease. Magatakse matkajate endi poolt kaasavõetud telkides.

Matkapäeva hinnad:
Täiskasvanutele 9€
Lastele vanuses 7-13 aastat 5€
Alla 7-aastastele lastele TASUTA!

Matkapäeva hind sisaldab matkajuhi teenust, transporti matkale ja matkalt ära, matkasööki 3 korda päevas ning varustuse ja jalgrataste transporti. 

Transfeerpunktiks sellel etapil on Aegviidu. 

Matkale registreerimine kestab 30. juunini. Täpse info matkaetapi ja registreerimise kohta leiab http://rmk100.ee/yhismatk/

Korraldaja

Riigimetsa Majandamise Keskus

Riigimetsa Majandamise Keskus ( RMK) on Eesti riigile kuuluva metsa ja teiste mitmekesiste looduskoosluste hoidja, kaitsja ja majandaja. RMK kasvatab metsa, hoiab loodusväärtusi, teenib riigile metsa majandades tulu, loob looduses liikumise võimalusi ja jagab loodusharidust.