Rõõmsate laste kooli puhkepesa

EV 100. sünnipäevakingituseks on plaanis avada 2017. aasta septembris Võru Gaia kool 1.-3. klassiga. Igal järgneval aastal lisandub üks klass. Kool alustab tegevust MTÜ Võluvõru tiiva all.

Kõik me soovime, et meie lapsed käiksid koolis rõõmsatena, kasvaksid teadmishimulisteks ning oleksid avatud ja positiivsed. Nutimaailm pakub erinevaid võimalusi, kuid laste füüsiline ja vaimne tervis liigub tasakaalust välja.
Kingituse eesmärk on, et koolis oleks võimalus vahetunnis mõnusat aktiivset või lõõgastavat, samas arendavat puhkepausi pidada. Soovime luua puhkepesa, kus on võimalik ennast maha laadida, mängida, lebotada (näiteks toksida poksikotti, tirida köit, harjutada tasakaalu suurtest patjadest loodud rajal, teha muusikat, olla vaikuses jne). Toome läbi lihtsate võimaluste lastele tagasi lustimise rõõmu! Vajame selleks materjale ja vahendeid, millega pesa sisustada ja kujundada.
Rõõmsad ja aktiivsed lapsed on meie eesmärk!

Juuni - taotluse esitamine KYSK-ile. Rahastuse korral alustame augusti alguses ruumi kujundamist ja sisustuse soetamist. Negatiivse rahastusotsuse korral ja/või lisaressurssideks alustame rahakogumist (Võru linna sünnipäevalaat) vabatahtlike abiga, paneme projekti üles Hooandjasse. Pesa võiks olla valmis 2018. a jaanuaris.

Puhkepesas võiksid olla rippkiik, pesakiik, kott-toolid, istumispallid, mattpadjad, matid, poksikott jms. Mõnus valguslahendus, erinevad trummid.

Algataja

MTÜ Võluvõru

MTÜ Võluvõru eesmärk on ellu viia elukestva õppe ideid ja pakkuda arendavaid, harivaid ning loovaid tegevusi/koolitusi igasuguses vanuses huvilisele. Oleme võtnud oma südameasjaks ka laste hariduse edendamise. Sestap on meie tiiva all alustamas septembris 2017 Võru Gaia kool, mis on toredaks kingituseks EV 100. sünnipäevaks. Meie ühing ja kogukonnakool alustavad koostoimetamist ühise kogukonnana, et olla tugevad rõõmsate laste haridusteel ja piirkonnas elavatele inimestele võimalusi pakkudes.