RÕÕMU JA VABADUSE MUUSIKA. Christian IV Vokaalansambel (Taani)

Tähistamaks Eesti Vabariigi 100. juubeliaasta algust, esineb Kuressares ja Tallinnas Christian IV Vokaalansambel Taanist. Sissepääs tasuta.

EST ENG RUS

Taani Suursaatkond Tallinnas ning Taani Kultuuri Instituut Eestis, Lätis ja Leedus kutsuvad Christian IV Vokaalansambli kontsertidele RÕÕMU JA VABADUSE MUUSIKA tähistamaks Eesti Vabariigi 100. juubeliaasta algust.

Kuressaare lossis 18. jaanuaril kell 19 ja Tallinna Toomkirikus 19. jaanuaril kell 18 algavate kontsertide kava inspiratsiooniks on reformatsiooniperiood ja Martin Lutheri mõtted, mis sümboliseerivad Eesti Vabariigile tähtsat vabaduse ja iseseisvuse ideed.

Christian IV Vokaalansambel (taani keeles Christian IV Vokalensemble) on saanud nime muusikaarmastajast Taani kuninga Christian IV (1588–1648) järgi. Ansambel, mille asutas 2005. aastal dirigent ja klavessiinimängija Ruben Munk, koondab kaheksat professionaalset lauljat Taanist, Norrast ja Rootsist. Ansambli põhirepertuaaris on renessansiaegne a capella muusika, kuid esitatakse ka nüüdisaegset vokaalmuusikat. Kavas on Michael Praetoriuse, Mogens Pedersøni, Mikkel Andreasseni, Arvo Pärdi ja Ēriks Ešenvaldsi teosed.

Korraldaja

Taani Saatkond