Rotalia Foundationi kingitus Tartu Ülikooli raamatukogule

Rotalia Foundation kinkis EV100 puhul Tartu Ülikooli raamatukogule 100 000 dollarit, mida kasutatakse Eesti kultuuripärandi digiteerimiseks vajalike vahendite soetamiseks. 

Valmis!
Valmis!

Kui korporatsiooni Rotalia stipendiumifondi liikmed arutasid, kuidas tähistada Eesti Vabariigi 100. sünnipäeva, tundus paslik teha annetus Tartu Ülikooli raamatukogule. Meie soov oli aga, et sellest kingitusest saaksid kasu peale tudengite ka teised eestlased. Meil on hea meel, et raamatukogu plaanib annetatud 100 000 dollarit eest soetada pealtvalgustusskanneri Eesti kultuuripärandi digiteerimiseks, sest kultuuri digiteerimine aitab laiemalt kaasa terve eesti kultuuri ja eestluse säilitamisele.

Kingituse kohta saab lähemalt lugeda siit

 

Algataja

Sihtasutus Rotalia Foundation

Sihtasutus Rotalia Foundation, asukohaga Washingtoni osariigis, Ameerika Ühendriikides, on toetanud eesti üliõpilasi aastast 1988. Fondi alg- ja põhikapitaliks on Tartu Ülikooli ja korporatsioon Rotalia vilistlase Gerhard Treubergi pärandus. Fondi suuremaks toetuseks on olnud Ene Silla annetus ja pärandus. Rotalia Foundationi volikogu ja juhatus koosneb peamiselt korporatsioon Rotalia vilistlastest ning iga-aastase stipendiumide konkursi korraldab vastav stipendiumide komitee Eestis. Viimastel aastatel on fond andnud igal aastal välja 50 stipendiumi á 2000 eurot. Stipendiumite kogusumma on tänaseks ületanud kahe miljoni.