Sada paplit

Tanel Randeri projekt "Sada paplit" korraldab kunstinäitusi ja -residentuure Valgas, luues laiemat kõlapinda Ida-Euroopa identiteedile Eestis.

Tanel Randeri projekt “Sada paplit” on kollektiivne uurimus piiridest ja piirivabadusest. Projekt toetab kunstnike loomingulist uurimistööd ja näitusetegevust Valga ja Valka linna(-de)s ning loob sidemeid teiste sarnaste piirilinnadega.

Omaette eesmärgiks on pöörata tähelepanu Ida-Euroopa kultuurilise ühisteadvuse võimalikkusele ning Valga linn on selleks ideaalne proovikivi. "Sada paplit" parafraseerib käimasolevat kampaaniat "Eesti 100 tamme", mis kutsub inimesi üles tammepuid istutama. Aeglaselt kasvavale, kestvale ja tugevale tammele vastandub mõneti pappel, mis on kiire kasvuga, habras ja lühikese eaga võõrliik. "Sada paplit" ei kutsu kedagi otseselt papleid istutama, ent soovib pigem rajada mõttelisi alleesid, mis kulgevad üle vastuolude ja piiride, ning mida mööda jalutades on võimalik jõuda tundmatuisse paikadesse iseendas.

Projekti raames toimuvad sündmused:
1. Läti kuraatorite ja kunstnike näitus „Koht, kus kõik on parem“ 09.05.–10.06.2017 Valga Muuseumis;
2. Marit Mihklepa ja Edgars Rubenise näitus “Walk” 17.02.–10.03.2018 Valga Muuseumi galeriis;
3. Tanel Randeri kuraatoriprojekt „Agora“ aprillis 2018 Valga Muuseumi galeriis;
4. Michael Kurzwelly residentuur ja näitus „Slubfurt“ 11.04.–25.04.2018 Valga Kultuurikeskuses;
5. Bita Razavi näitus juulis 2018 Valga Muuseumi galeriis;
6. Rait Rosina näitus augustis 2018 Valga Muuseumi galeriis;
7. Tanel Randeri kureeritud sümpoosion/performance septembris 2018 Valga raudteejaamas.

Korraldaja

EV100 kunstiprogramm

Eesti Vabariigi 100. sünnipäeva tähistamiseks loodud kunstiprogrammis on ligi 100 kunstisündmust, mis jutustavad kunstikeeles Eesti olevikust, tulevikust ja minevikust. Eesti sünnipäeva tähistatakse kunstiga Ameerika Ühendriikides, Jaapanis, Itaalias ja mujal Euroopas ning samal ajal ka Virtsus, Valgas, Moostes, Sillamäel ja paljudes teistes Eesti paikades. EV100 kunstiprogrammi korraldavad Riigikantselei Eesti Vabariik 100 korraldustoimkond koos kunstiprogrammi koordineerivate Kaasaegse Kunsti Eesti Keskuse ja Eesti Kaasaegse Kunsti Arenduskeskusega.

Märksõnad: