SAJA LUGU

"Saja lugu" on Eesti Vabariigi 100. sünnipäevaks valmiv poeetiline koondportree Eesti inimestest. Žanriülene suurteos portreteerib fotol ja muusikas Eesti inimeste hingemaailma ja olemust.

SAJA LUGU
Variatsioonid Eesti inimestest

Fotograaf Kaupo Kikkas jäädvustab saja eestlase portreed ja lood ning helilooja Erki Pärnoja kirjutab mitmeosalise heliteose kaaseaegsele orkestrile. Teose osad lähevad sujuvalt üle ühelt teisele, olles läbi põimunud imrpovisatsioonilisest vabadusest ja korduvatest rütmimustritest. Heliteose esitamisel osalevad koos muusikutega ka loo peategelased – sada eestlast. Kontsertlavastuse lavastab Jaak Prints. “Saja loo” maailmaesiettekanne toimub festivali Jazzkaar avasündmusena 20. aprillil 2018.

Kaupo Kikkas: “Olen viimased aastad väga palju mõelnud eestlase olemuse üle. Vahel mõtlen, et seda võetakse kui mingit kuiva fakti, mida niikuinii muuta ei saa. Ometigi tundub mulle see ühe ütlemata tähtsa küsimusena uurimaks endalt, kes olen mina ja kes on mu kaasteelised,“.

Erki Pärnoja: "Minule on "Saja Lugu" on väljakutse kirjeldada Eesti inimest muusikas. Variatsioonivorm on varieerimisel põhinev muusikaline vorm, kus ühte ideed pidevalt pisut muudetud kujul korratakse — midagi jääb ajas alati samaks, midagi lisandub, muutub, kaob, asendub.”

Jaak Prints: “Inimene on olnud minu ainus objekt, materjal, aines. Inimesel, igaühel meist, on oma lugu – see pole iseenesest teab mis avastuslik tõdemus. Saja inimese kohtumine loob võimaluse üldistuse tekkeks, aga veelgi haaravam tundub mulle võimalus püüda samaaegselt ning –paikselt jutustada saja lugu, kaotamata tähelepanu üheltainsaltki nende seast. Ootan huviga Kaupo ja Erki loomingut. Ootust täitmas mõtted, kuidas nende loodut üheks siduda.”

sajalugu.ee

2017 - 100 Eestimaa inimese portreteerimine
20.04.2018 - "Saja lugu" esmaettekane festivali Jazzkaar 2018 avasündmusena

Üleskutse sajale!
Soovita meile oma sõpra, naabrit, silmapaistvat tuttavat või iseennast – üht Sinu silmis erilist inimest SAJA LUGU portreesarja jaoks. Rohkem infot: sajalugu.ee
Ootame Sinu kirja!

Algataja

MTÜ Jazzkaare Sõprade Ühing

Tallinna Rahvusvaheline Festival Jazzkaar tähistab 2018. aastal oma 29. sünnipäeva. Festival on rahvusvaheliselt tuntud omanäolise programmi ja värskete ideede poolest. Festivalil on esinenud 60 riigi muusikud rohkem kui 3000 kontserdiga. Festivali tipphetki on kajastanud paljude maade ajakirjanikud ning Klassikaraadio ja EBU ülekannnete kaudu on sellest osa saanud Euroopa jazzisõbrad. Jazzkaar on valitud Euroopa parimate festivalide hulka ja tunnusatud EFFE kvaliteedimärgiga aastateks 2015-2016. Eesti muusikatööstus valis Jazzkaare 2015. aasta parimaks muusikafestivaliks.

Kaasalööjad
Kasutaja Kadri Jalonen pilt
Kadri Jalonen
Kasutaja Ain Kaha pilt
Ain Kaha
Kasutaja Sirle-Merle Sild pilt
Sirle-Merle Sild