Saja lugu

"Saja lugu" on Eesti Vabariigi 100. sünnipäevaks valmiv poeetiline koondportree Eesti inimestest. Žanriülene suurteos portreteerib muusikas ja fotol Eesti inimeste hingemaailma ja olemust.

EST ENG RUS

SAJA LUGU
Variatsioonid Eesti inimestest

Iga riik on eeskätt inimesed ja paigad, kus sa neid kohtad. Kohtumistest algab kõik. "Saja lugu" on Eesti vabariigi 100. sünnipäevaks valmiv žanriülene suurteos Eesti inimestest. Nad on väga erinevad, nad elavad kõige erinevamates Eestimaa paikades. "Saja lugu" portreteerib neid fotodel ja muusikas ning nende endi sõnadega. "Saja lugu" on dokumentaalsus, mis kasvab üle poeetikaks.

Fotograaf Kaupo Kikkas jäädvustab saja eestlase näod ja paigad ning loob sellest koos dramaturg Laur Kaunissaarega ainulaadse fotoraamatu. Helilooja Erki Pärnoja kirjutab mitmeosalise piiridele püüdleva teose, mille lavastab Jaak Prints ja kus laval on "Saja loo" peategelased – sada eestlast. Meelis Muhu loob kogu protsessist dokumentaalfilmi. Kontsertlavastuse "Saja lugu" maailmaesiettekanne toimub festivali Jazzkaar avasündmusena 20. aprillil 2018.

Kaupo Kikkas: "Olen viimased aastad väga palju mõelnud eestlase olemuse üle. Vahel mõtlen, et seda võetakse kui mingit kuiva fakti, mida niikuinii muuta ei saa. Ometigi tundub mulle see ühe ütlemata tähtsa küsimusena uurimaks endalt, kes olen mina ja kes on mu kaasteelised."

Erki Pärnoja: "Minule on "Saja Lugu" väljakutse kirjeldada Eesti inimest muusikas. Variatsioonivorm on varieerimisel põhinev muusikaline vorm, kus ühte ideed pidevalt pisut muudetud kujul korratakse — midagi jääb ajas alati samaks, midagi lisandub, muutub, kaob, asendub."

Jaak Prints: "Inimene on olnud minu ainus objekt, materjal, aines. Inimesel, igaühel meist, on oma lugu – see pole iseenesest teab mis avastuslik tõdemus. Saja inimese kohtumine loob võimaluse üldistuse tekkeks, aga veelgi haaravam tundub mulle võimalus püüda samaaegselt ning –paikselt jutustada saja lugu, kaotamata tähelepanu üheltainsaltki nende seast. Ootan huviga Kaupo ja Erki loomingut. Ootust täitmas mõtted, kuidas nende loodut üheks siduda."

sajalugu.ee

Korraldaja

MTÜ Jazzkaare Sõprade Ühing

Tallinna Rahvusvaheline Festival Jazzkaar tähistab 2018. aastal oma 29. sünnipäeva. Festival on rahvusvaheliselt tuntud omanäolise programmi ja värskete ideede poolest. Festivalil on esinenud 60 riigi muusikud rohkem kui 3000 kontserdiga. Festivali tipphetki on kajastanud paljude maade ajakirjanikud ning Klassikaraadio ja EBU ülekannnete kaudu on sellest osa saanud Euroopa jazzisõbrad. Jazzkaar on valitud Euroopa parimate festivalide hulka ja tunnusatud EFFE kvaliteedimärgiga aastateks 2017-2018. Eesti muusikatööstus valis Jazzkaare 2015. aasta parimaks muusikafestivaliks.