Sammudes Eesti Vabariiki

Sillaotsa Talumuuseumi näitusesaalis on avatud põnev Eesti lugu jutustav näitus "Sammudes Eesti Vabariiki". Näitusel eksponeeritakse eestlaste jalavarje alates ajast, mil unistus Eesti Vabariigist oli veel kauge tulevik kuni tänapäevani.

Kogupereüritus
EST ENG RUS

Koostöönäitus "Sammudes Eesti Vabariiki" kajastab meie teed iseseisva riigini veidi ootamatust vaatenurgast. Eksponeeritakse muuseumi, Varbola Vanavara Aida ning teiste kogujate valduses olevaid jalavarje alates ajast, kui me alles võitlesime oma vabaduse ja riigi eest kuni tänapäevani.

Eesmärgiks on näidata rahva leidlikkust, käteosavust ning teravat mõistust probleemide lahendamisel, elujärje paranemist, ajaloosündmuste kajastumist igapäevastes tarbeesemetes. Läbi ekskursioonide ja vestluste püüame äratada inimeste mälestusi, mis aitavad paremini mõista nii aega, esemeid kui ka inimesi meie ümber.

Seda, millistes tingimustes sündis meie riik, kuidas tema areng kajastus elujärje paranemises, millist mõju avaldasid okupatsioonid jne. Näitusel on väljas ka Märjamaa Muusika- ja Kunstikooli õpilaste joonistused saabastest, kummikutest ja kingadest. Laste joonistused lisavad sageli pruunides ja mustades toonides jalatsitele värvi, lapselikku rõõmu, optimismi ning edasiviivat "raamidest välja" mõtteviisi.

Näitusega kaasneb mälestuste, rahvapärimuse, rahvalike tekstide, jalatsite valmistamisega seotud oskusteabe kogumine, samuti muuseumi kogude täiendamine, millele lisanduvad muuseumitunnid ja töötoad. Külastajad on näituse omaks võtnud ning hinnanud huvitavaks. Muutuv ja arenev väljapanek jääb avatuks 2019. aasta kevadeni.

Sissepääs muuseumi piletiga. 

Korraldaja

Sillaotsa Talumuuseum

www.velise.ee/muuseum