Saue linna laulu- ja tantsupidu "Saue Sõlg"

Folklooripeoga tähistame Eesti riigi 100. sünnipäeva Saue kogukonnas. Tänukummardusena omakandi laulu-, tantsu- ja pillirahvale ning pühendusega Eestile istutame peoplatsile tammepuud.

Kogupereüritus
Ratastooliga ligipääsetav
EST

Saue on muusikalinn, kus pea igas peres on keegi, kes laulab laulukooris, tantsib rahvatantsu või mängib mõnd pilli. Igal kevadel saavad laulu-, tantsu- ja pillimängukollektiivid lasteaialastest memmede-taatideni kokku Saue jaanituleplatsil, et maha pidada sauelaste folklooripidu Saue Sõlg. Tänavune pidu kannab nime "Me oleme Põhjamaa lapsed" ja on sauelaste kingitus Eestile 100. sünnipäeval. See on kristalse karguse ja pehme soojuse puudutus üheaegselt, kava, mille kaudu tuua vaatajateni need laulud-tantsud-muusikahelid, mis meile hinge lähevad ja rõõmu valmistavad.

Saue jaanituleplatsi serva istutatakse tänavuse peo käigus viis tammepuud - kingitusena Eestile ning tänukummardusena Saue laulu-, tantsu- ja pillirahvale täna ja tulevikus, kes on üheaegselt nii Saue kui kogu Eesti kultuuripärandi hoidjad. Ühtlasi on see pühendus Eestile, sest just Eesti on meie kodu, meie õnn, rõõm ja armastus, mida tantsijad-lauljad-pillimängijad läbi laulude, tantsude ja muusika jagavad ning edasi kannavad. Täna ja edaspidi, Eestis ja Eestile!

 

Korraldaja

Saue Huvikeskus

Saue Huvikeskus on just õige paik kõigile, kes soovivad omandada uusi oskusi, ammutada teadmisi, leida mõttekaaslasi, veeta oma vaba aega. Olgu nad siis noored või vanad, õpilased või täiskasvanud – eneseteostus rahvakultuurist kujutava kunstini on kindlasti tagatud! Õpilastele on avatud huvikool, mis pakub laiapõhjalist kunstiõpet, loodushuviharidust, tantsuõpet, moe ja visuaalmeedia teadmisi kinnitatud õppekavade alusel. Tantsuhuvilisi koondab šõutantsuansambel Vikerkaar. Täiskasvanutele toimuvad kunsti- ja käsitöökursused, üldkultuurilised koolitused ja töötoad, lauluhuvilisi koondab Saue Segakoor, rahvatantsijaid Saue Simmajate segarühm ning Saue Simmajate ja Saue Kägara naisrühmad. Pillimängijaid ühendab rahvamuusikaansambel Saue Kapell. Huvikeskusest saavad hoo sisse ka väga mitmed Saue linna avalikud kultuurisündmused: jaanipäev ja advendiküünla süütamine, igakevadine laulu-tantsupidu Saue Sõlg ja laste lauluvõistlus, linna sünnipäev ja kohvikutepäev, vabariigi aastapäevaaktus ja savipäev ning palju muud põnevat. Teatrihuvilisteni jõuavad läbi aasta teatrietendused Eesti kutselistelt teatritelt.