Savikoti küla tähistab EV100 juubelit ja istutab pärna allee

EV100 juubeliaasta on sümboolne ja väärikas põhjus kohalikul kogukonnal Savikoti külas kokku tulla ja koos ühiselt muuta oma füüsiline elukeskkond atraktiivsemaks, istutades 20 pärnapuud.

Savikoti küla keskust ja küla äärde rajatud eramajade piirkonda ühendab vana Savikoti karjamõisa allee, mis on aastate jooksul muutunud liiklusohtlikuks, puud on seest õõnes ja vajavad väljavahetamist.

Külas elab u 130 inimest. Igapäevaselt sõidavad mööda alleed pered tööle, teevad tervisejooksu või õhtust jalutuskäiku. Soovime, et meie elukeskkond oleks atraktiivne ja korras.

Selline suur ettevõtmine nagu vanade puude mahavõtmine, teeäärte korrastamine ja noorte pärnapuude istutamine on tore ühistegevus, mis liidab küla ja on sümboolne, väärikas ja ilus kingitus EV100 juubeliaastal, mida nautida ja mäletada.

Meie soov on 2017 aastal teha ettevalmistustööd ja 2018 juubeliaastal koos külarahvaga talgute korras istutada uued puud.

Pakume välja võimaluse igal soovijal perel istutada oma puu, mille kasvamise üle aastate jooksul rõõmu tunda. Puude istutamine saab toimuma mais 2018.
Samaks ajaks püüame kokku koguda piirkonnaga seotud fotomaterjali ja korraldada näituse, mis jääks kroonikaks küla elust läbi aastakümnete.

Kui soovid osaleda, istutada oma pere puu või on sul fotosid, mida meiega jagada, võta meiega ühendust!

Palju õnne Savikoti küla, palju õnne Eesti!

Algataja

MTÜ Savikoti Sõbrad

MTÜ Savikoti Sõbrad asutati 2016 aasta kevadel eesmärgiga anda juriidiline keha ettevõtmistele ja inimeste grupile, kelle soov on oma tegevuse kaudu kaasa aidata Savikoti küla arengule; külaliikumise edendamisele, külakogukonna ajaloo uurimisele ning jäädvustamisele, heakorrale, küla haridus-, kultuurilise ja sotsiaaltegevuse arengu tagamisele külaelanike ühistegevuse kaudu, paremate ühiskondlike tingimuste loomisele ja nende mitmekesistamisele.