Seiklusmatk Aidu karjääris

Tule seikluslikule ja närvikõdi pakkuvale matkale Aidu karjääri! Põnev ja vaheldusrikas matk läbitakse jalgsi, kanuudega ja tõukeratastega. Kogenud matkajuhi abil avastatakse uusi radu ka poomidel, ülesõiduga köite abil ning sportlikult nõlvadel laskudes.

EST

Eesti Vabariigi juubelile pühendatud seiklusmatkal avastame kauneid paiku jalgis, kanuudega ja tõukerattaga. Aherainemäed ja -vallid, vertikaalsed paekiviastangud ning 6–27 meetri sügavused müstilise sinakas-roheka selge veega täitunud kanalid pakuvad mitmekülgseid võimalusi kõikidele matka- ja seiklushimulistele. Kogu tõngermaale peale kasvav mets annab juurde nii silmailu kui põnevust.

Matkalistele pakub seikluslikkust kanalite ületamine parvedel, poomil ja paralleelidel ja ülesõiduga köitel. Lisaks tuleb teha sportlik laskumine ja tõusmine rusunõlval. Retkejuht hoolitseb selle eest, et kõik oleks turvaline ja osalejad saaksid just parajal määral närvikõdi. 

Jalgsi läbime 9–10 km, kanuudega 8–9 km ja tõukeratastega 7–8 km. Marsruudile jäävad kivihiis, Ojamaa kaevanduse konveier, üleujutatud tranšeed, langatusala, erinevatel aegadel rekultiveeritud metsad, aheraine puistangud, platood ja nõlvad.

Matk kuulub Eesti Vabariik 100 juubelimatkade programmi. Vaata kõiki matkasid www.ev100.ee/et/juubelimatkad

Grupi suurus: kuni 16 inimest
Hind: 38.00 eurot/ 1 inimene
Hinna sees on retkejuhi teenus, matkatoit (4 korda), köied, ronimisvööd, karabiinid, kanuud, ohutusvestid, aerud, tõukerattad, telgid, apteek.
Võta kaasa: magamiskott, alusmatt, toidunõud (kauss, kruus, lusikas), termos, vahetusriided, vihmakeep.
Riietus: kihiline, sportlik, jalga on kõige parem panna matkasaapad, sobivad ka kõva tallaga matkatossud.

Registreerimine

Info ja registreerimine telefoni teel numbril 514 16 92 või e-posti aadressil alutaguse@matkaklubi.ee

Korraldaja

Alutaguse Matkaklubi

Alutaguse Matkaklubi ühendab läbi oma tegevuse aktiivseid ja teadmishuvilisi inimesi.