Selgus Narva vanalinna südame arhitektuuriline ideekavandAvaldatud: 20.04.2017

Narva vanalinna südame arhitektuurivõistluse võitis ideekavand märgusõnaga „Narvainen“, mille autoriteks on KOKO Arhitektid OÜ. Võistlus hõlmas Narva kesklinnas asuva Stockholmi platsi ja Raekoja platsi piirkonda ja oli osa Eesti Arhitektide Liidu poolt kureeritavast EV100 arhitektuuriprogrammist ''Hea avalik ruum''.

Pilt: KOKO Arhitektid

„Konkursile laekus kokku viis tööd, mille hulgast sai välja valitud parim ja huvitavaim variant. Võidutöö paistab silma julge ja originaalse lahenduse poolest ning toob uut hingamist ja värskeid värve praegusesse halli vanalinna,” rääkis Narva linnapea Tarmo Tammiste.

„Väljapakutud ideelahendus loob rõõmsa, mitmekesise ja modernse urbaanse linnakeskkonna, kus saab muuhulgas meeldivalt vaba aega veeta. Narvas on selliseid mitmekesiseid keskkondi vähe ja see oleks väga hea algus Narva vanalinna inimkesksemaks muutmisel,“ märkis žürii liige ja Hea Avalik Ruum programmijuht Kalle Vellevoog.

Arhitektuurivõistluse võitjad soovib linn kaasata edaspidi Raamatukogu ja selle lähiala ning Raekoja ja selle lähiala detailplaneeringute koostamise protsessi. Lisaks soovib linn alustada ka Raekoja platsi projekteerimisjärelevalve teostamisega. Stockholmi platsi projekteerimine algab rahaliste vahendite leidmisel.

Arhitektuurivõistluse esimese preemia suurus on 6000 eurot.

II preemia suurusega 4500 eurot pälvis töö nimega “ESTAMP“, mille autorid on Arhitekt 11 OÜ arhitektid Annika Laidroo, Joanna Kordemets, Illimar Truverk ja TajuRuum OÜ maastikuarhitektid Kerli Irbo ja Liisa Sekavin ning arhitekt Peeter Tambu.

III preemia suurusega 3500 eurot anti tööle nimega “MÄLUPIKSEL“, mille autorid on NÜÜD arhitektid OÜ arhitektid Helen Rebane, Kaie Kuldkepp ja Kadi Paluoja.

2000 eurose ergutuspreemia pälvis ideekavand “JÕESÖÖT“, autorid KUU OÜ arhitektid Johannes Madis Aasmäe, Liis Juuse, Joel Kopli, Koit Ojaliiv, Paulina Pähn, Juhan Rohtla, Marianna Zvereva.

Preemiad maksab välja Narva Linnavalitsus.

Kõikide töödega saab tutvuda siit.

Võistluse lõppprotokoll on allalaetav siit.

Žüriisse kuulusid: Narva linnapea Tarmo Tammiste, Narva Linnavalitsuse Arhitektuuri ja Linnaplaneerimise Ameti planeeringute spetsialist Tatjana Nikolajenkova, Narva linna peaarhitekt Ivan Sergejev, Eesti Kunstiakadeemia õppejõud ja arhitekt dr Lilian Hansar, volitatud arhitekt-eksperdid Siiri Vallner ja Kalle Vellevoog.

Võistlus toimus EV100 arhitektuuriprogrammi „Hea avalik ruum“ raames, mille tulemusel loodetakse aastaks 2020 planeerida ja ümber ehitada 16 Eesti tõmbekeskuse avalikud alad, peaväljakud või peatänavad. Projekti eestvedajad on Eesti Arhitektide Liit koostöös EV100 korraldustoimkonnaga.

Narva avaliku ruumi arhitektuurivõistlus oli viieteistkümnes lõppenud võistlus.

EV100 arhitektuuriprogramm "Hea avalik ruum" tegeleb linnakeskuste korrastamisega. Programmi jooksul soovitakse korrastada ja kujundada väikelinnade keskused neile iseloomulikuks kultuuriürituste korraldamise ja vaba aja veetmise kohaks, mis annab liikumiseelise jalakäijale. Muutes linnasüdamed inimsõbralikumaks elukeskkonnaks, on võimalik hoogustada ettevõtlust ja vältida linnade laialivalgumist.

Lisainfo:

Kalle Vellevoog
EAL, žürii liige, EV100 "Hea avalik ruum" programmijuht
kalle@jvr.ee
506 7586

Kõik uudised