Sepistatud mälestustahvel ja pihlapuu

Ajaloolise ja kultuurimälu säilitamiseks kingime EV 100. aastapäevaks, Uusna küla esmamainimise 275 aastpäevaks ning külamaja 12. aastapäevaks mälestustahvli ja pihlapuu meie külamaja juures.

Valmis!
Valmis!

Uusna küla esmamärkimisest möödub järgmisel aastal 275 aatat ja meenutamaks meie küla ajalugu soovime kinkida EV100 puhul Eesti riigile kauni mälestustahvli meie külamaja juures paikneval maakivil. Sepistatud mälestustahvel on meie küla logo koopia, kuhu on lisatud juurde EV100 ja Uusna külamaja asustamisaasta. Mälestusmärk aitab säilitada ajaloolist ja kultuurilist mälu meie külas.
Uusna külas on kasvanud ENSV minister Heino Rohtla, siin on töötanud tõuaretaja Otto Väinsalu, puhkusel viibinud kunstnik Eduard Viiralt, kasvanud näitlejad Inge ja Ants Jõgi, kauemat aega elas siin bibliograaf Arnold Karu, kes kirjutas ümber O. Lutsu Talve käsikirja. Küla vanimaks taluks on Parveotsa, mille loomise algus ulatub Põhjasõja aegadesse
Meie külamaja on alles 11 aastat vana, vahepeal oli kultuuriline tegevus külas aastakümneid varjusurmas. Nüüdseks on kõik vanad isetegevuslikud ringid taastatud, lisaks mitmed lisandunud. Oleme suutnud suurendada põlvkondade vahelist sidusust tänu külamajas toimuvatele ringidele ja koos läbiviidud kalendriliste tähtpäevade tähistamisele.
Mälestusmärgi juurde istutame koos küla isetegevuslastega uue hooaja alguses ühe puu. Soolopuuna sobib selleks puuks pihlakas, kuna seda puud peetakse visioonide taimeks ja pihlakas on kaitseks meie külale ja riigile. See ilus puu on ka positiivseks jõuks armastuse, külluse , tervise, heaolu ja sõpruse püsimisel nii meie külas kui ka kogu riigis. Puu istutamine on kujunenud pikemaks traditsiooniks. Eelnevalt on istutatud palju kaskesid ja pärnasid.

Soovime toetust pihlapuud ostuks ja sepa poolt valmistatud hobuste kujulist ankrutega kivisse paigaldatud mälestustahvlit, millel on kujutatud EV100, Uusna küla ja Uusna külamaja asutamisaasta.

Algataja

MTÜ Uusna külamaja

MTÜ Uusna külamaja on tegutsenud 11 aastart, oleme kogukonnaga korraldanud erinevaid üritusi oma külas ja meie vallas. Oleme kirjutanud palju projekte KOP –i ja Leadrisse ning nende abil on külale muretsetud kiik , teadetetahvel , talude sildid ja infoviidad, mõnus istumiskoht, laste mänguväljak ja multifunktsionaalne täismõõtmetes spordiplats ning erinevaid koolitusi. Küla ilme on muutunud kaunimaks , rahvas ühtehoidvamaks ja hoolivamaks. Töös on rahvariiete projekt.