Setomaa jooks

Teine Setomaa jooks toimub vaid mõne kilomeetri kaugusel Eesti kagupiirist ajal, mil Eesti riik tähistab oma teise aastasaja algust. Jooksu avab leelokooride saatel Setomaa ülemsootska.

Kogupereüritus
Ratastooliga ligipääsetav
EST ENG RUS

Obinitsa külas toimuv Setomaa jooks on ainus suurem spordisündmus, mis toimub vaid mõne kilomeetri kaugusel Eesti kagupiirist. Setomaa jooksu avab leelokooride leelotamise saatel ülemsootska Piret Torm-Kriis. Teine Setomaa jooks toimub samal ajal, mil Eesti riik tähistab oma teise aastasaja algust.

Obinitsa küla külje all, valdavalt männimetsa radadel puutumatus looduses kulgeva jooksu start antakse laupäeval 16. juunil kell 13.00 Obinitsa külakeskuse juurest. Jooksul on kavas kolm erineva pikkusega distantsi (7,5 km, 4,5 km ja mudilaste jooks). Võistluskeskuses asub lasteala, kohapeal on sauna võimalus ning avatud on kohvik. Enne võistlust toimub soojendusvõimlemine.

Jooksuradade vahetus läheduses asuvad Obinitsa Issanda Muutmise kirik ja surnuaed, Seto lauluema monument, Obinitsa muuseum ja tsässon, Seto seltsimaja Taarka Tarõ, Seto Ateljee-Galerii Hal´as kunn. Võistluskeskus asub Obinitsa järve kõrval, kus on ka supluskoht.

Setomaa jooksul antakse põhidistantsi võistlusklassidele kokku välja 60 auhinda. Võitjatele pakutakse Setomaal valmistatud tooteid ja teenuseid. Jooksul osales mullu 657 spordihuvilist, tänavu on oodata osavõtjate arvu olulist kasvu.

Korraldaja

Kokkuhoid MTÜ