Sibulatee puhvetite päev

Sibulatee puhvetite päev on kohalike aktiivsete inimeste korraldatud sündmus, mis avab üheks päevaks siinsed hoovid ja õued pakkudes kohalikku toitu ja kultuurilisi etteasteid.

Kogupereüritus
Ratastooliga ligipääsetav
EST

Septembris, Eesti toidu kuu ajal, avavad Sibulatee piirkonna aktiivsed elanikud oma kodude ja hoovide uksed külastajatele. Juhtub see küll vaid ühel päeval, aga seda suurem on ettevalmistamisrõõm ja uhkus, millega omakandi kultuuri ja pärandit eksponeeritakse.
Ligikaudu 20 majapidamist on puhvetite päevaks kokku kutsunud oma sõbrad, sugulased ja naabrid. Vaatavad üle vaaremade retseptid ja selle, mida selleaastane peenar ja mets annavad, liidavad sinna järvesaadused ja üht-teist turul pakutavat ning meisterdavad sellest nii siinsetele kultuuridele omaseid kui kaugemalt mõjutusi saanud roogasid. Uksed avavad kodud nii Varnjas kui Kolkjas, nii Varal kui Kokoral, nii Alatskivil kui Koosal. Ühesõnaga: terve Sibulatee piirkond on külaliste ootel!
Mitmed puhvetid ei piirdu vaid kõhutäitega. Pakutakse nii silmailu näituste kui kaasaostmist ootava kohaliku käsitöö näol kui kindlasti saab siin täidetud ka külalise soov kohalikust kultuurist osa saada. Esinevad nii vanausuliste ansambel, kunstide kooli lapsed kui ka aktiivsed külaelanikud ise.
Kolme kultuuri, mis siin kandis ka sada aastat tagasi koos eksisteerisid, on väärt avastamist!
Üritus on kingitus EV100 puhul!

Korraldaja

MTÜ Sibulatee

Sibulatee on avastamistväärt kultuuririkas sihtkoht Peipsi järve kaldal. Siin elavad koos eestlased ja venelased ning saad põhjalikumalt tutvuda vene vanausuliste, baltisaksa mõisa ja eesti talupojakultuuriga. Ehk nagu me ütleme: Sibulatee, see on üks piirkond, kaks rahvust ja kolm kultuuri! Samuti on Sibulatee siinsete ettevõtjate võrgustik, kes üheskoos toimetades ning piirkonda tutvustades pakub külla saabujale erinevaid elamusi.