Sild – tervitusi kahest vabariigist

Eesti-Soome näitus „Sild“ on võrdlev jutustus mõlema riigi 100-aastasest iseseisvusajast. Esitatakse põnevaid vaatenurki, foto- ja videomaterjali, millest osa avaldatakse esmakordselt.

Kogupereüritus
Ratastooliga ligipääsetav
EST ENG

Kuidas Eesti ja Soome teineteisele sarnanevad ja milles nad erinevad? Missugused on soome ja eesti rahvustunne, rahvuslik uhkus ja iseseisvus nii ajaloo valguses kui ka kaasaegsete kunstnike tõlgenduses?

Soome lahe naabermaad Eesti ja Soome iseseisvusid paarikuise vahega – Soome 6.12.1917 ja Eesti 24.02.1918.

„Sild“ tähistab Eesti ja Soome saja-aastast iseseisvust nii tavaliste eestlaste ja soomlaste omavahelise suhtlemise kui ka kultuurivahetuse vaatevinklist. Näitus koosneb neljast eri teemast: Soome sild, Suveniirid, Oma maa, oma tuba ja Iseseisvuskultuur. Ajajoonele on pandud olulisimad pöördepunktid Eesti ja Soome ajaloos ning vastastikustes suhetes. Näitus koosneb fotodest, maakaartidest, filmi- ja telesaadete katkenditest, plakatitest, igapäevaesemetest ning nelja Eesti ja nelja Soome kunstniku foto- ja videoteostest.

Näitus valmib Eesti Instituudi, Virka galerii ja Eesti suursaatkonna koostööna. Näituse käsikirja koostas Mikko-Olavi Seppälä, eksperdid olid Toomas Hiio ja Kai Lobjakas. Kunstilise osa kuraator on Veikko Halmetoja.

Näitusele on valitud kaasaegsed kunstnikud Alexei Gordin, Marja Helander, Flo Kasearu, Johanna Ketola, Karel Koplimets, Tatjana Muravskaja, Sepideh Rahaa ja Sanni Seppo. Näitust eksponeeritakse Helsingi linnagaleriis Virka 13.10.2017–25.02.2018, seejärel liigub näitus edasi mitmetesse Soome linnadesse ja Eestisse.

ERRi kultuuriuudiste vahendusel saab ekspositsioonist ja tegijate mõttest täpsemalt aimu:

 

Fotod leiad SIIT 

Korraldaja

MTÜ Eesti Instituut

MTÜ Eesti Instituut levitab teadmisi Eesti ühiskonna ja kultuuri kohta. Peamised tegevused on Eestit tutvustavate trükiste väljaandmine ja näituste koostamine, eesti kultuurisündmuste korraldamine välismaal (eelkõige Soomes ja Ungaris), eesti keele ja kultuuri välisõppe korraldamine (rahvuskaaslaste programm), kultuuriportaali kultuur.info haldamine, infovahetus nii Eesti-siseselt kui ka suunaga välismaale. Instituudi tegevused on suunatud nii Eesti elanikele, siin viibivatele välismaalastele, väliseestlastele ja kokkuvõttes kõigile, kes Eesti maa, eesti keele ja kultuuri vastu huvi tunnevad. * The task of the Estonian Institute (established in 1989) is to spread information about Estonian society and culture in other countries, further cultural and educational links and organise the teaching of Estonian language and culture outside Estonia. Institute has published information booklets and periodicals about Estonia, compiled web pages, organised festivals, exhibitions, conferences and seminars, received journalists, researchers and lecturers, translators and writers, opened culture and information centres in other countries, granted scholarships. In order to make Estonia better known in the world, the Institute describes Estonia and its people in their entirety, emphasising the relations between different fields of society as they appear in everyday life. Culture is a phenomenon, created and carried by people regardless of their profession and age. The Institute does not thus limit its daily work with introducing literature, art, film, music and other fine arts, but spreads information also about Estonian education, economy, natural environment, social organisation and other areas of life, which all directly or indirectly shape Estonian culture, and therefore also the Estonians’ life.