"Sind sada korda tänan ma" Emadepäeva muusikakohvik 2018

Emadepäeva muusikakohvik 12. mail 2018 Pärnu Strand SPA & Konverentsihotellis on traditsiooniline koguperesündmus Pärnus, kus koos 100 lauluga rändame läbi Eesti ajaloo.

100 - see on number, millega seome seekordse emadepäeva muusikakohviku ja EV100 kingituse.
Emadepäeva muusikakohvik jätkab Jana Trink Erakooli traditsiooni, kus juba 11. aastat astuvad lavale mitme põlvkonna esindajad, alates mudilastest ja lõpetades täiskasvanutega, et rõõmustada lauludega oma emasid ja vanaemasid. EV 100 puhul koostame kava lauludest, millega rändame läbi Eesti ajaloo. Esitusele tulevad laulud on erinevates stiilides - rahvalauludest kuni kaasaegse uudisloominguni. Erinevatest ajajärkudest teosed on seotud ajaloolise ja kultuurilise mäluga ning aitavad ühendada erinevaid põlvkondi. Emadepäeva muusikakohvik pole tavaline kontsert , sest 4-5 tunni jooksul vahetuvad nii esinejad laval kui ka vaatajad-kuulajad kohvikusaalis.
2018 a. möödub 110 aastat, mil tähistati Ameerika Ühendriikides esmakordselt emadepäeva, 95 aastat möödub ajast, mil tähistati esmakordselt Eestis emadepäeva ja 30 aastat, mil hakati taas ametlikult iseseisvas Eestis emadepäeva pidama.
Igal aastal on emadepäeva muusikakohvikut külastanud 600-700 vaatajat-kuulajat, esinejaid on 120-130.

Algataja

Jana Trink