Sindist sai alguse EV100 tammeparkide istutamishooaegAvaldatud: 03.05.2018

1. mail avati Pärnumaal Sindi linnas EV100 tammeparkide istutamishooaeg. Loodavasse Ojakalda parki istutati 100 tammepuud, üle-eestiline EV100 tammikute rajamine toimub juubeliaasta maikuus.

Foto: Aron Urb/EV100

„Koostöös Sindi linna ja paljude teiste ettevõtlike inimestega jätame üle Eesti rajatavate tammeparkide, -alleede ja -saludega ilusa märgi Eest riigi ajalukku,“ sõnas riigisekretär Heiki Loot tammepagi rajamise eel. „Ojakalda pargist saab mõnus paik, kus Eesti Vabariigi 100. sünnipäeva riigi järgmiste sajandite jooksul tähistada.“

Tori abivallavanem Priit Ruut ütles, et Ojakalda tammepark on Tori valla kingitus Eesti Vabariigi 100. sünnipäevaks. „Ettevalmistused tammiku rajamiseks on liitnud meie inimesi ja jäävad nii olulist sündmust pikaks ajaks meenutama,“ lisas Ruut.

Riigikantselei kingitusega „Eesti 100 tamme“ rajatakse juubeliaasta kevadel Eesti igasse maakonda EV100 tammepark.

Tammepuude ja -parkide istutamine toimub maikuus. Enamik EV100 tammeparke avatakse 1. juunil 2018, sealhulgas viie hektari suurune riigi esindustammik Tamsalus. 

Vaata pildigaleriid 

Riigikantselei kingituse „Eesti 100 tamme“ lugu:

  • Suurkingitus „Eesti 100 tamme“ ettevalmistused said alguse 2013. aastal, mil lapsed hakkasid Eestist korjatud tammetõrudest istikuid kasvatama.
  • Juubeliaasta kevadel saab iga maakond vähemalt ühe uue tammiku, mis rajatakse kohalike omavalitsuste ja kohalike laste koostööna.
  • Kõik eraisikud, pered, ettevõtted ja organisatsioonid nii Eestis kui välismaal on oodatud istutama Eesti Vabariigi 100. sünnipäeva puhul tammepuid.
  • Enamik tammikuid avatakse 1. juunil, sealhulgas viie hektari suurune riigi esinduspark Tamsalus.
  • Oma tammepargi istutamisest palume teavitada aadressil tammed@riigikantselei.ee. Täpsem info tammeparkide kohta: www.EV100.ee/tammed

Lisainfo:
Mari Valgepea                
„Eesti 100 tamme“ projekti juht
Tel.: 518 4716
E-post: mari@ev100.ee

Kõik uudised