Sini-must-valge maal õues maja seinal -kõiki külalisi tervitamas ja teavitamas- Eesti Vabariik saab 100 aastaseks.

Maal on joonistatud meie lipuvärvides ja alla on tehtud väike silt, et see suur sini-must-valge maal on tehtud Eesti Vabariigi 100 auks ja tähistamiseks.

Olen aastaid joonistanud õue seintele pandud suuri maal, samuti ka laudade peale tehtud eesti rahvakalendri tähtpäevi. Eesti 100. sünnipäevaga seoses tuli idee teha suur lipuvärvides roosidest maal maja seinale, et iga külaline kes 2018. aastal meie Vaskna turismitallu tuleb näeb kohe, et meie riik saab 100 aastaseks. Samuti soovisin, et see ka mul endal ja kogu meie perel silme ees oleks ja et me oleksime rõõmsad oma riigi üle. Lisaks sellele suurele õuemaalile joonistan terve aasta iga kuu erinevaid väiksemaid temaatilisi üleskutsuvaid laudu. Igal temaatilisel laual on tegelaseks jänes. Jaanuaris tegin laua nimega Kas suusatamas käisid? Veebruaris tegin kohe mitu lauda- Kas suitsusaunas käisid?, Kas kelgutamas käisid, Lumesadu imetlesid?. Nii püüan iga kuu joonistada mõne inspireeriva laua, mida vaadates inimesed sooviksid teha lihtsaid aga põnevaid asju, mida saab teha just meil Eestimaal.
Need mida olen teinud ja seintele üles pannud on külalistele meeldinud ja tavaliselt on nad neid ka pildistanud. Oleme rõõmsad koos Eesti Vabariigiga.

Algataja

Margit Utsal

Meie perel on Haanjas Suure Munamäe taga Vaskna turismitalu. Haanja kõrgustiku vahelduv maastik pakub silmailu igal aastaajal. Lisaks looduse ilule soovime oma külalistele tutvustada nii vanu rahvakalendritähtpäevi kui ka 100 aasta vanust Eesti Vabariiki.