Sinilinnu pesa punumise jälgedes

EV 100 on kink igale meie piirkonna inimesele, kes saab (13 aastasele seltsile ja ühele vanimaist eesti inimasustustest) ajaraamatusse oma kodukoha eluolu mälestused anda just nüüd.

Soovime kinkida omapiirkonna elanikele koos nendega kokku pandud meie piirkonna külade ja külaseltsi kroonika, milles leidub lehekülgi värviraamatuna lastele ja tõsist ajaloo meenutust kroonika vormis küpsematele ja eakatele.

Raamatut küljendab-kujundab meie küla noor (Tartu Kunstikoolis selle eriala lõpetanud ja juba mõned sarnased tööd teinud) Triinu Paabut. Tekstid ja fotod kogub ja koondab tervikuks, värviraamatu jm. illustratsioonid lisab Külli Hiiemäe-Metsar (külavanem, end. kunstiõpetaja ja pragune majanduse -ja ettevõtluse õpetaja)

Külaselts on varem trükki andnud raamatu "10 aastat sinilinnu tuules", mille koostamisel jäi üle väärtuslikku materjali, mida on kahju sahtlinurgas hoida. Piirkonna inimesed on juba alustanud materjali kogumist uueks kroonika vormis raamatuks.

Raamatu materjali kogumine on juba alanud ja kestab 30.07. Seejärel algab kirjutamine, toimetamine, illustreerimine ja trükifaili koostamine. Raamat ilmub trükist hiljemalt 31.10.2018 ja sel puhul korraldab külaselts piduliku sündmuse 10. või 17. novembril 2018.a.

Vajame finantsilist abi raamatu trükkimiseks ja töötasudeks spetsialistidele, kes sellega seotud on.

Ühest vanast metsaäärsest majast

kuulan lugu hästi kaugest ajast.

Sama taat, kes selles tares sündis,

Metsavaime lapsepõlvest tundis. 

(Muinasjutt U.Sikemäe)

Algataja

MTÜ Ühtne Võhmaküla

MTÜ Ühtne Võhmaküla on külaselts, mis ühendab kolm küla: Võivaku, Mäeküla ja Mudiste, aga on sõbraks ja abikäeks ka Tääksi ja Sürgavere külaseltsidele Põhja-Sakala vallas Viljandimaal.