Sissevaade Eesti romade kogukonda

Annika Haasi ja Külli Lupkini projekt Eesti romade kogukonnast, mille tulemusena valmiva raamatu esmaesitlus toimub 29.05.2018 kell 17.00 Tallinnas Dokfoto Keskuses. Tartus toimub raamatu esitlemine 29.06.2018 Eesti Rahva Muuseumis ning Valgas oktoobris.

EST

Annika Haasi ja Külli Lupkini projekti “Sissevaade Eesti romade kogukonda” tulemusel valmib dokumentaalfoto raamat Eesti romade kogukonnast. Roma tähendab mustlaskeeles inimest ja viimasel ajal eelistatakse sellest rahvusest kõneldes kogu Euroopas pigem seda nimetust kasutada. 2011. aasta rahvaloenduse andmetel on Eestis romasid 456, samas romad ise usuvad, et neid võiks olla kuni 1500.

Projekt on visuaalne uurimus ühest suletud rahvakillust väljapoolt kogukonda läbi Annika Haasi kaamera, teisalt saame vaate kogukonnale seestpoolt roma laste abil, kes pildistavad ise oma igapäevaelu tegemisi. Roma laste fotoloominguga saab tutvuda veebilehel  www.romachildren.ee.

Projekti ettevalmistused algasid juba 2015.a. teises pooles ning raamatu esmaesitlus toimub 29.05.2018 kell 17.00 Dokfoto Keskuses Tallinnas. Järgnevad esitlused toimuvad 07.06. Prahas, 29.06. Tartus ERM-is ja oktoobris Valgas. 

Foto autor Annika Haas.

Korraldaja

EV100 kunstiprogramm

Eesti Vabariigi 100. sünnipäeva tähistamiseks loodud kunstiprogrammis on ligi 100 kunstisündmust, mis jutustavad kunstikeeles Eesti olevikust, tulevikust ja minevikust. Eesti sünnipäeva tähistatakse kunstiga Ameerika Ühendriikides, Jaapanis, Itaalias ja mujal Euroopas ning samal ajal ka Virtsus, Valgas, Moostes, Sillamäel ja paljudes teistes Eesti paikades. EV100 kunstiprogrammi korraldavad Riigikantselei Eesti Vabariik 100 korraldustoimkond koos kunstiprogrammi koordineerivate Kaasaegse Kunsti Eesti Keskuse ja Eesti Kaasaegse Kunsti Arenduskeskusega.