SIURU ÕHTU 100

Siuru rühmituse tegevus langes täpselt kokku Eesti Vabariigi loomisega, mis sai teoks 5 kuud hiljem. Siuru rühmituse noored kirjanikud lõid ja esitasid oma loomingut noores Eesti Vabariigis

Siuru rühmituse toona noored või noorepoolsed kirjanikud elasid, lõid ning esitasid oma loomingut just noores Eesti Vabariigis, aidates nii kaasa mitte ainult kirjanduselu, vaid laiemalt kogu Eesti kultuurielu arengule. Nende mõju Eesti kultuurile on võimatu alahinnata, seepärast on väga tänuväärne tuua SIURU rühmitus taas pildile, inimeste teadvusesse ja silma alla. Me ei saa unustada, mis on olnud enne meid, mis on meid siia toonud ja kuidas see kõik mõjutab tänast päeva.
Siuru õhtu 100 kirjanduslikus lavastuses teevad kaasa noored näitlejad Ester Kuntu, Kaspar Velberg, Christopher Rajaveer, Tõnn Lamp, Liisa Saaremäel, Jürgen Gansen ja Laura Kalle. Klaveril Jaak Jürisson. Kava eestvedaja on Tallinna Linnateatri muusikaala juhataja Riina Roose.

Tähtpäevaürituse põhiliseks eesmärgiks on, nagu ka 100 aastat tagasi, rahaliste vahendite kogumine – esietendusel asutati Siuru nimeline fond toetamaks oma loometee hakul olevaid Siuru vaimu kandvaid loomeinimesi. Sel eesmärgil on õhtusse planeeritud ka loterii ja Tallinnas oksjon. Ka Stockholmis resideeruv Marie Underi ja Artur Adsoni Mälestusfond on andnud fondi asutamiseks oma panuse.

Siuru õhtu 100 etendus toimub 25. märtsil kell 19 Rakvere teatri väikses saalis. Viimased etendused toimuvad 9., 29. ja 30. aprillil kell 19 Estonia Talveaias.

Algataja

Katrin Puur

Esindan Eesti Kirjanike Liitu ja soovin sisestada EV100 kingituse Siuru õhtu 100 kevadised etendused. Varem kasutatud ID kaardiga sisenemine ei õnnestunud, seepärast kasutan Facebooki kontot kingituse sisestamiseks.

Märksõnad