Size Doesn’t Matter / Suurus ei loe /

Rahvusvaheliste näituste kaudu on soov näidata Eestit kiiresti areneva disainimaana, millel on tugevad tarbekunsti ja innovatsiivse mööblitööstuse (Luther) juured.

Kogupereüritus
ENG

Eesti disaini ülevaatenäitus „Size Doesn’t Matter“ Londoni disaininädalal Eesti Disainerite Liit (EDL) on välja töötanud Eesti disaini välisriikides tutvustamiseks kontseptsiooni „Size Doesn't Matter“, mis vastandab maa väiksust disainerite tihedusele ning saavutuste rohkusele. Kollektsioon koosneb kõrge kvaliteediga väikesetiraažilistest toodetest; põhiliselt autoridisaini parimatest paladest ning uutest uuenduslikest tööstustoodetest. Väljapanek sisaldab kodu sisutamisega seotud tooteid: sisustustekstiile, mööblit, valgusteid, keraamikat, klaasi; rattaid; moeaksessuaare: kotte, kingi, ehteid ning valikut graafilisest disainist. Esindatud on üle 50 disaineri, kelle hulgas on nii teenekaid kui ka äsja kooli lõpetanud lootustandvaid noori loomeinimesi, kes on auhindu saanud nii Eestis kui ka välismaal. Kollektsioon on põhjamaiselt karge - iseloomulik on minimalistlik stiil, naturaalsed materjalid, leidlikud lahendused ning huumor. Eesti Disainerite Liit loodab välisnäituste kaudu hoogustada kultuurivahetust, tutvustada Eesti kui kiiresti areneva disainimaa saavutusi ning luua võimalused Eesti tootedisaineritele võrgustumiseks ning rahvusvahelisele areenile jõudmiseks. Eelnevalt on ekspositsiooni olnud võimalik näha Brüsselis, Tallinnas, Viinis, Stockholmis, Caenis. Disainerid: Matti Õunapuu, Mare Kelpman, Tarmo Luisk, Martin Saar, Monika Järg, Stella Soomlais, Johanna Tammsalu, Andres Labi, Kärt Põldmann, Sille Sikmann, Piret Loog, Elmet Treier, Toivo Raidmets, Reet Aus, Tõnis Vellama, Keha3, Maile Grünberg, Tanel Veenre, Karl Annus, Jaanus Orgusaar etc. Näituse juures tegutseb ka Eesti Disaini Maja hüpikpood. Idee autor ja kuraator on Ilona Gurjanova (EDLi president), mille eest ta pälvis 2017. aastal Eesti välisministeeriumi auhinna.

Korraldaja

Eesti Disainerite Liit

Eesti Disainerite Liit (EDL) on loomeliit, mis ühendab üle 150 eesti toote- ja graafilise disaineri. EDL peab oma ülesandeks disainiteadlikkuse kasvatamist ühiskonnas; disaineritele elukestva enesetäiendamise ja erialase rakenduse pakkumist ning disainerite õiguste eest seismist. Eesti disainiauhind Bruno, Size Doesn't Matter, #disainiöö, #estoniandesignhouse.

Märksõnad: