Soomusrong nr 7 „Wabadus'' Lahinguvälja raudteepeatuses

Meenutamaks 100 aasta möödumist Eesti Vabadussõjast asub 4. jaanuarist 2019 mööda omaaegset lahingutegevuse marsruuti teele Vabadussõja soomusrongist inspireeritud näidis nimega nr 7 „Wabadus''. 6. jaanuaril 2019 peatub soomusrongi näidis huvilistele uudistamiseks Lahinguvälja raudteepeatuses.

Kogupereüritus
EST ENG RUS

6. jaanuaril 2019 on soomusrong nr 7 „Wabadus'' Lahinguvälja raudteepeatuses. NB! Lahinguvälja peatuses soomusrongi külastada ei saa. 

Kavas:
Kell 11.00 Vabadussõja Kehra lahingu mälestusmärgi avamine, mis algab Kehra lahingu lavastusega soomusrongi nr 7 „Wabadus“, Eesti Sõjamuuseumi ja sõjaajaloo klubide osavõtul. 

Mälestussamba avavad Eesti Vabariigi president Kersti Kaljulaid, kaitseminister Jüri Luik ja Anija vallavanem Arvi Karotam Kaitseväe juhataja kindralmajor Martin Herem, Kaitseliidu ülem kindralmajor Meelis Kiili. Harju Malev süütab võidutule, mälestussamba õnnistab Kaitseväe peakaplan Gustav Kutsar.

Samba avamise orienteeruv kestus on 45 minutit, sellest lahingu lavastus 20 minutit. Samba avamisele järgneb pärgade, lillede ja küünalde panek, mida on lubatud tuua kõigil külalistel, pakutakse sooja suppi ja teed.

Tallinnast väljub erigraafikuga rong Lahinguväljale kell 09.40. Rong peatub Kehras kell 10.16 ning jõuab Lahinguväljale kell 10.19. Tagasi Kehrasse ja edasi Tallinna väljub rong Lahinguväljalt kell 13.03. Tutvu muudetud Elroni sõiduplaanidega siin

 

 

Aastatel 1918-1920 toimus Eesti Vabadussõda, mille võitmisel ja Eesti riigi iseseisvuse kehtestamisel mängisid olulist rolli soomusrongid. Nüüd, 100 aastat hiljem on Eesti Sõjamuuseum valmis ehitanud tollasest soomusrongist inspireeritud näidise, mis sai nimeks soomusrong nr 7 „Wabadus“.

Kui Vabadussõjas oli soomusrongi roll kanda lahingmoona ja sõdureid, siis näidisrongist Wabadus leiame Vabadussõda, soomusronge ja selle kangelasi tutvustava näituse, suurtükivaguni, kuulipilduja vaguni, dessantvaguni, sanitaarvaguni ja katteplatvormil asuva soomusautost „Estonia“. Soomusrong nr 7 „Wabadus“ näidis teeb oma ajaloolisel teekonnal alates 4. jaanuarist kuni 1. veebruarini 2019 Kehrast Valgani palju peatusi, kus saab rongiga tutvuda ning saada osa tasuta kontsertitest ja Vabadussõja näidislahingutest.

Vaata pildigaleriid 27. novembril Tapa depoos toimunud soomusrongi näidise esitluselt 

Soomusrong nr 7 „Wabadus“ on valminud Eesti Vabariik 100 korraldustoimkonna, Sõjamuuseumi ja Operaili koostöös. Soomusrongi ja -auto liikumisse Wabaduse teekonnal annavad oma panuse Eesti Raudtee, Kaitseliit ja kohalikud omavalitsused.

Korraldaja

EV100

Märksõnad: