Soomusrong nr 7 „Wabadus'' Puka raudteejaamas

Meenutamaks 100 aasta möödumist Eesti Vabadussõjast asub 4. jaanuarist 2019 mööda omaaegset lahingutegevuse marsruuti teele Vabadussõja soomusrongist inspireeritud näidis nimega nr 7 „Wabadus''. 25.-27 jaanuarini 2019 peatub soomusrongi näidis huvilistele uudistamiseks Puka raudteejaamas.

Kogupereüritus
EST ENG RUS

25.-27 jaanuarini 2019 peatub soomusrongi näidis huvilistele uudistamiseks Puka raudteejaamas.

25. jaanuari kava:

  • 10.00 – 17.00 soomusrong on avatud, toimub Otepää valla koolilaste soomusrongi ühiskülastus
  • 11.00 Soomusrongi pidulik avamine ja lõkke süütamine. Sõnavõtud - Otepää vallavanem Kaido Tamberg, Otepää Vallavolikogu esimees Jaanus Barkala, Kaitseliidu Valgamaa Maleva Otepää üksikkompanii pealik Aleksander Mõttus ja Naiskodukaitse Valga ringkonna esinaine Mari Mõttus. Vaksali kõrval on kaitseväe tehnika näitus, käsitulirelvad, sõjaväeautod koos haagiste ja väliköögiga, soojendada saab end köetud sõduritelgis, kus pakutakse kuuma puljongit ja pirukat.
  • 19.00 Programm Puka Kultuurimajas: pimekontsertlavastus „Soomusronglaste radadel“. Üles astuvad Toomas Lunge, Ott Kartau ja Merilin Kirbits. Kontsertlavastus on pealtvaatajatele TASUTA. 

26.jaanuari kava:  

  • 11.00 -18.00 soomusrong on avatud: giidid, lõke, puljong ja pirukas

27.jaanuari kava:

  •  11.00 -18.00 soomusrong on avatud: giidid, lõke, puljong ja pirukas

 

Aastatel 1918-1920 toimus Eesti Vabadussõda, mille võitmisel ja Eesti riigi iseseisvuse kehtestamisel mängisid olulist rolli soomusrongid. Nüüd, 100 aastat hiljem on Eesti Sõjamuuseum valmis ehitanud tollasest soomusrongist inspireeritud näidise, mis sai nimeks soomusrong nr 7 „Wabadus“.

Kui Vabadussõjas oli soomusrongi roll kanda lahingmoona ja sõdureid, siis näidisrongist Wabadus leiame Vabadussõda, soomusronge ja selle kangelasi tutvustava näituse, suurtükivaguni, kuulipilduja vaguni, dessantvaguni, sanitaarvaguni ja katteplatvormil asuva soomusautost „Estonia“. Soomusrong nr 7 „Wabadus“ näidis teeb oma ajaloolisel teekonnal alates 4. jaanuarist kuni 1. veebruarini 2019 Kehrast Valgani palju peatusi, kus saab rongiga tutvuda ning saada osa tasuta kontsertitest ja Vabadussõja näidislahingutest.

Vaata pildigaleriid 27. novembril Tapa depoos toimunud soomusrongi näidise esitluselt 

Soomusrong nr 7 „Wabadus“ on valminud Eesti Vabariik 100 korraldustoimkonna, Sõjamuuseumi ja Operaili koostöös. Soomusrongi ja -auto liikumisse Wabaduse teekonnal annavad oma panuse Eesti Raudtee, Kaitseliit ja kohalikud omavalitsused.

Korraldaja

EV100

Märksõnad: