Soomusrong nr 7 „Wabadus“ Sangaste raudteejaamas

Meenutamaks 100 aasta möödumist Eesti Vabadussõjast, asub 4. jaanuarist 2019 mööda omaaegset lahingutegevuse marsruuti teele Vabadussõja soomusrongist inspireeritud näidis nimega nr 7 „Wabadus“. 28.–31. jaanuarini 2019 peatub soomusrongi näidis huvilistele uudistamiseks Sangaste raudteejaamas.

Kogupereüritus
EST ENG RUS

28.–30. jaanuarini peatub soomusrong Nr. 7 „Wabadus“ Tsirguliina alevikus Sangaste raudteejaamas. Soomusrong on kõigile külastajatele avatud iga päev kell 11–18. Tasuta giidituurid!

28. jaanuaril kell 11 toimub soomusrongi pidulik tervitamine Sangaste raudteejaamas. Kavas on:

  • Soomusrongi tervitamine
  • Eesti vabariigi hümn
  • Valga vallavanem Margus Lepiku tervitus
  • Tsirguliina kooli ja Keeni põhikooli tervitus 
  • Ajalooline meenutus major Meelis Kivilt
  • Külaliste sõnavõtud
  • Tsirguliina kooli ja Keeni põhikooli õpilaste etteaste 
  • Soomusrongi ja soomusauto „Estonia“ esitlus 

 

Aastatel 1918–1920 toimus Eesti Vabadussõda, mille võitmisel ja Eesti riigi iseseisvuse kehtestamisel mängisid olulist rolli soomusrongid. Nüüd, 100 aastat hiljem on Eesti Sõjamuuseum valmis ehitanud tollasest soomusrongist inspireeritud näidise, mis sai nimeks soomusrong nr 7 „Wabadus“.

Kui Vabadussõjas oli soomusrongi roll kanda lahingmoona ja sõdureid, siis näidisrongist „Wabadus“ leiame Vabadussõda, soomusronge ja selle kangelasi tutvustava näituse, suurtükivaguni, kuulipilduja vaguni, dessantvaguni, sanitaarvaguni ja katteplatvormil asuva soomusauto „Estonia“. Soomusrong nr 7 „Wabadus“ näidis teeb oma ajaloolisel teekonnal alates 4. jaanuarist kuni 1. veebruarini 2019 Kehrast Valgani palju peatusi, kus saab rongiga tutvuda ning saada osa tasuta kontsertidest ja Vabadussõja näidislahingutest.

Vaata pildigaleriid 27. novembril Tapa depoos toimunud soomusrongi näidise esitluselt 

Soomusrong nr 7 „Wabadus“ on valminud Eesti Vabariik 100 korraldustoimkonna, Sõjamuuseumi ja Operaili koostöös. Soomusrongi ja -auto liikumisse Wabaduse teekonnal annavad oma panuse Eesti Raudtee, kaitseliit ja kohalikud omavalitsused.

Korraldaja

EV100

Märksõnad: