Soomusrong Tallinnas Balti jaamas

1.–27. septembrini peatub soomusrong „Wabadus“ nr 7 Tallinnas Balti jaamas.

2019. aastal jõuab soomusrong nr 7 „Wabadus“ kõikjale üle Eesti, kuhu viib raudtee.

Soomusrong „Wabadus“ nr 7 peatub Tallinnas Balti jaamas 1.–27. septembrini ning on huvilistele avatud kolmapäevast pühapäevani kell 11–18. Erandina on rong avatud ka esmaspäeval, 2. septembril ja teisipäeval, 3. septembril.

Rongi pidulik avamine toimub 1. septembril kell 14.

Meeleoluks teeb muusikat Kaitseliidu orkester. Rongi vastuvõtul ütlevad tervitussõnad abilinnapea Aivar Riisalu ja linnaosavanem Peeter Järvelaid ning Eesti Sõjamuuseumi ja Kaitseliidu esindajad.

2019. aastal jõuab soomusrong nr 7 „Wabadus“ kõikjale üle Eesti, kuhu viib raudtee. Soomusrong nr 7 „Wabadus“ valmis Eesti Vabariik 100 korraldustoimkonna, Eesti Sõjamuuseumi ja Operaili koostöös. Soomusrongi ja -auto liikumisse Wabaduse teekonnal annavad oma panuse Eesti Raudtee, Kaitseliit, USS, kohalikud omavalitsused ja mitmed muuseumid. Vabadussõja ajalugu tutvustava näituse on koostanud Eesti Sõjamuuseum.

2019. aastal keskenduvad sündmused Eesti Vabadussõja 100. aastapäevale. Eesti Vabariigi 100. aastapäeva tähistamise periood kestab kuni 2020. aasta 2. veebruarini, kui möödub 100 aastat Tartu rahulepingu sõlmimisest. Rohkem infot juubelisündmuste kohta: www.EV100.ee

Korraldaja

EV100

Märksõnad: