Sõrve tuletorni avamine külastajaile EV 100 aastapäeval !

Sõrve sääre lõunatipp on Saaremaa ja kogu Eestimaa edelapoolseim punkt, mille tuntuimaks maamärgiks on aegadest saati tuletorn. EV100 sünnipäeval 2018 avame vaatamisväärsuse külalistele!

Saaremaal Sõrve sääre tippu, Sääre küla külastab hinnanguliselt 30-40 000 inimest igal aastal. Samas ei ole Saaremaal ühtki külastajaile avatud tuletorni. Loome põneva ja oodatud atraktsiooni kümnetele tuhandetele. Kaunist Sõrvemaad, merd ja taamal paistvat Lätit peab saama igaüks oma silmaga imetleda. Sõrve tuletorn on tugev maamärk ja sümbol mille otsast kauni vaate nautimine oleks kauaoodatud sündmus paljudele. Mitmel korral sõdades kannatada saanud ja taastatud majakas on oma 52 meetriga Läänemere kõrgeim. Meie soov on avada majakas rahvale Eesti Vabariigi 100 aastapäevaks!

Hoidke meile pöialt, et kõik läheks plaanipäraselt. Tahame torni avada külastajaile 15.05.2018.a.

Kaunist Sõrvemaad, merd ja taamal paistvat Lätit peab saama igaüks oma silmaga imetleda. Tule alates suvest 2018 kohale ja veeda koos pere ja sõpradega Sõrves üks tore päev!

Algataja

MTÜ Sõrve Tuletorn

Sõrve tuletorni avamine külastajaile EV 100 aastapäeval ! Sõrve sääre lõunatipp on Saaremaa ja kogu Eestimaa edelapoolseim punkt, piirnedes läänepoolt Läänemere ning lõunast ja idast Liivi lahega. Poolsaare tuntuimaks maamärgiks on juba 1646 aastast samas kohas asunud tuletorn. Mitmel korral sõdades kannatada saanud ja taastatud majakas on oma 52 meetriga Läänemere kõrgeim. Meie soov on Saaremaal avada esimene majakas rahvale Eesti Vabariigi 100 aastapäevaks! Tuletorni avamisel külastajatele jääb tuletorn samaaegselt töötama navigatsioonimärgina.