Station Narva

Eesti Vabariigi 100. sünnipäeva puhul toimub Narvas esimest korda muusika ja linnakultuuri festival Station Narva.

EST ENG RUS

Eesti Vabariigi 100. sünnipäeva puhul toimub Narvas esimest korda muusika ja linnakultuuri festival Station Narva.

Festivalil astuvad üles nii rahvusvahelised raskekaallased kui kultusnimed – alates legendaarsetest Liverpoolist popnokturnide meistritest Echo & the Bunnymenist kuni Londoni tuleviku techno produtsendi Actressini, lisaks valik Eesti, Venemaa ja Põhjamaade põnevamatest artistidest. Muusikaprogrammi tulipunkt paikneb Kreenholmi saare suurejoonelises tööstuskompleksis, kus asus kunagi maailma suurim puuvillavabrik. Kohalike „häktivistide“ kodubaasis Art Club Ro-Ro avaneb aga võimalus maalilise Narva jõe ja piiritaguse Jaanilinna linnuse silueti taustal osa saada eufoorilistest kaasalaulmisfiilngust koos armastatud Eesti ja Vene bändidega. Programmiga saab tutvuda: www.stationnarva.ee/et/programme/

Oma geopoliitilise asukoha ja eripärase rahvusliku koosluse tõttu on Narvat juba pikka aega peetud ebakindla staatusega piirilinnaks. Viimastel aastatel on see ka rahvusvaheliselt võimendunud, eeskätt välismeedias ilmunud "Kas Narva on järgmine?" (Krimmi näitel) artiklite näol. Narva inimesed on taolisest retoorikast väsinud, soovides lihtsalt oma linna arendada ja tunda end võrdseina võrdsete seas. Narva Festivali eesmärgiks on hüüda "Narva on järgmine!" hoopis teisel moel, muutes Narva loovaks keskuseks, rakendades ja rõhutades ainulaadse piirilinna eeliseid.

Euroopalikke väärtusi ja hoiakuid ei plaani me lihtsalt Narva jõe ühel kaldal tähistada, vaid kaasame festivali korraldusse ka Venemaa ning Põhjamaade loovat ja ettevõtlikku talenti. Festivali kandvaks eetoseks on loovus, sõbralikud ja vastastikku arendavad suhted ning usk tõsiasja, et olenemata kuitahes keerukast olukorrast on alati võimalik leida ühiseid seisukohti ja teostada ühiseid eesmärke. Kohalikul tasandil on projekti eesmärgiks tekitada Narva elanikes tunne, et nad on osa Euroopa kultuuriruumist ja et nende pärand on märksa mitmetahulisem ja põnevam pelgalt omaaegse tööstushiiust piirilinna omast, samuti turgutada post-industriaalse mõtteviisi levikut ja eraettevõtete ning -algatuste käivitamist.

Eesmärgiks ei ole ühekordne üritus, vaid iga-aastane ettevõtmine, millest kasvaks arvestatav rahvusvaheline festival, mis põhineb ainulaadsetel kohalikel tunnustel ja mida teatakse nii Eestis, Venemaal kui ka kogu Euroopas.

Korraldaja

Musiccase OÜ