Suigu piirkonna lood ja legendid

1976. aasta sügisel valminud ja käsikirjana käest-kätte käinud Suigu piirkonna ajaloo ja mälestuste raamatuna avaldamine. Käsikirja autor Johannes Tilk, 20. juuni 1913 –10. aprill 1986

1976. aasta sügisel valmis Võlla külast pärit Johannes Tilgal käsikiri, mille ta nimetas Suigu kolhoosi ajalooks. Käsikiri ise jutustab rohkem siiski ajast enne kolhoosi. Ta on kogu loo kokku kirjutanud enda mälestuste põhjal ning ka teiste kohalike kodu-uurijate materjalide põhjal. Otsustasime, et nüüd, nelikümmend aastat hiljem, Eesti Vabariigi sajandaks sünnipäevaks võiks sellest käsikirjast raamat saada. Tegemist on oma aja lapsega, sest vaatamata sellele, et Suigus on olnud väga elav usuelu ning tugev kogudus, ning siin on ka olemas oma kogudusehoone, ei ole seda teemat käsitletud. Aeg oli lihtsalt niisugune. Samas saab sellest kirjatükist väga täpseid ja meeleolukaid kirjeldusi elust-olust XIX sajandi teisel ja XX sajandi esimesel poolel. Pisut on käsitletud ka meie piirkonna inimeste suhteid oma naabritega. Teksti vahele on lisatud Are kooli õpilaste väljamõeldud ja ka tõestisündinud lugusid ning legende oma kodukoha kohta. Tänu õpetajate abile jõudis projekti teostajate kätte 49 laste kirjatükki, raamatusse sai neist pandud 23. Peale raamatu valmimist on Suigus planeeritud 20. jaanuaril 2018 tänuüritus, kus tutvustame raamatut ja tähistame koos oma rahvaga Eesti Vabariigi juubeliaastat.

Täna, 17. novembril 2017 läks raamat trükki. Raamatu esitlus ja tänuüritus on planeeritud 20. jaanuariks 2018.

Vajan rahalist abi pildiraamide ostmiseks, sest Suigust pärit noor kunstnik joonistab osadest vanadest hoonetest, millest raamatus juttu on, pilte.

Algataja

Viiu Tamla

Suigu piirkonna külade kultuuriselts on loodud 2016 aastal .