Sünnipäeva saun ja simman

Kingime EV100 puhul Noarootsi Saunaralli, kus saab kasutada ca 20 erinevat sauna, tutvuda saunaskäimise kombestikuga ning uurida sauna ja rahvameditsiini seoseid.

EST

Saun oli juba muistsete eestlaste jaoks püha paik. Saunaga on seotud suur hulk Eesti kombestikust. Noarootsi saunapäeva Noarootsi Saunaralli eesmärk on pakkuda võimalust veeta päev aktiivses liikumises, välitingimustes. Külastada ca 20 erinevat sauna, sh suitsusauna, kümblustünni, proovida taliujumist ja panna ennast proovile muudes sportlikes lisaülesannetes. Päeva raames on plaanis anda ülevaade erinevatest saunatüüpidest ja nende paikkondlikest erijoontest, sauna ja rahvameditsiini seostest ning saunaskäimise kombestikust. „Regulaarne saunaskäik, kerisekividelt kerkinud kuum leil ja vihtlemine kuulub tänapäevani iga õige eestlase puhtusenõuete hulka.” (Viires 2008). Saunaskäik on eestlaste kombekohaselt olnud alati enne suuremaid tähtpäevi. Projekti raames korraldame saunaskäigu järgselt Vabariigi sünnipäeva tähistamiseks simmani ansambliga „L'Dorado“. Päeva raames valmistatakse 100 saunavihta, millega kaunistatakse peoruum.

Korraldaja

Noarootsi Arendus MTÜ

Noarootsi Arendus MTÜ on loodud ühendamaks Noarootsi kogukonna ettevõtlike inimesi ning tegutseb ühiste väärtuste loomise ja kohaliku eluedendamise eesmärkide nimel.