Süstamatk Eesti 100 väikesaart: Hobulaid - Vormsi - Rukkirahu - Kuivarahu

Vormsi Väinamere matk on viimane EV100 sarja matkadest. Aerutame ümber Vormsi, käime paljude jaoks Hiiumaa praamilt nähtud Hobulaiul ja Rukkirahul ning otsime merest üles kõige piklikuma eesti saare.

EST ENG

Vormsi Väinamere matk on viimane EV100 sarja matkadest. Süstamatkal aerutame ümber Vormsi, käime paljude jaoks Hiiumaa praamilt nähtud Hobulaiul, Rukkirahul ja otsime merest üle kõige piklikuma Eesti saare - vaevalt üle veepinna küündiva, kuid ligi kolme kilomeetri pikkuse Kuivarahu.

Vormsi sobib puhkusepaigaks puutumatu looduse ning rahu ja vaikuse otsijaile, samuti rannarootsi ajaloo huvilistele. Vormsi kadakaväljad, mereäärseid aasad, rändrahnud ja majakad on uudistamist väärt – samuti ka rannikuäärsed rohumaad, roostikud, metsad ja lahed, mis pakuvad elupaika haruldastele taime- ja linnuliikidele. 

Matka pikkus on ca 65 kilomeetrit (kolmepäevase matka jooksul näeme ette maksimaalselt 12 tundi aerutamist). Algustame matkaga reedel kell 12.00 ja jõuame tagasi pühapäeval ca kell 17.00.

Matk kuulub Eesti Vabariik 100 juubelimatkade programmi. Vaata kõiki matkasid www.ev100.ee/et/juubelimatkad

Aerutamisriietus:

Riietu vastavalt vee- ja õhutemperatuurile. Tavaliselt piisab suvel soojast pesust ja veekindlast jopest. Sooja ilmaga sobivad jalga lühikesed püksid või spordipüksid.

Jalas võiks olla vett taluvad jalanõud. Kellel midagi sobivat ei leidu, saab meilt neopreenist surfisussid.

Peas võiks olla sõltuvalt ilmast kas soe müts või päikse eest kaitsev laia äärega müts, vms.

Veetemperatuuriga kuni + 15 C on soovitav kasutada kuivülikonda ja selle all vähemalt õhukest (sport) soojapesu kihti. Veetemperatuuriga alla + 10 C tuleks võimalusel kasutada kuivülikonna all paksemat (nt Polartec fliisist) sooja pesu. Vajadusel on kuivülikonnad SKE poolt.

Laagri riietus:

Vastavalt ilmaprognoosile paar vahetusriideid ning -jalatsid, millega looduses liikuda.

Isiklik laagrivarustus:

Magamiskott, matt ja telk. Mõistlik on võtta telk kamba peale. SKE-lt saab laenata lisatasu eest matkatelke.

Päikesekreem ja muud isiklikud hügieenitarbed ning ravimid (kui vaja).

Toidud:

SKE hoolitseb hommikusöögi (mitmevilja puder seemente, puuviljade ja pähklitega ning tee ja kohv) ning õhtusöögi eest. Toidu allergiatest ja -eelistustest palume teavitada 2–3 päeva enne matka algust.

Osalejal tuleks hoolitseda lõunasöögi, vahepalade ning päevase isikliku joogivee eest. Lõunasöögiks on mõistlik kaasa võtta piknikukraami, aerutamise vahepaladeks puuvilju, müslibatoone või muud taolist.

Matka hind on 150€. Hinnas sisaldub transport, grupi juhtimine, matkasöögid ja aerutamisvarustus.

Matk on sobilik ka algajale aerutajale. Grupijuhtidel on õigus teha muudatusi matkaplaanis sõltuvalt ilmastikuoludest.

Kasutame professionaalseid ühekohalisi meresüstasid ning muud süstavarustust. Oma varustusega tulijatele on soodustus –20%.

Broneerimine ja lisainfo Sea Kayaking Estonia kodulehel või e-kirja teel info@seakayakingestonia.com.

Matka hinna sees sisaldub:

1. Aerutamisvarustus – paat, vest, aer, põll, neopreensussid, veekindlad kotid ja vajadusel kuivülikond

2. Matkajuhtimine

3. Hommiku- ja õhtusöögid ning ühine joogivesi. 

4. Osadel matkadel on hinna sees ka lõunad, saun ja muud ekskursioonid

5. Toidunõud

Korraldaja

Seakayaking Estonia

Sea Kayaking Estonia on Eesti Matkaliidu liige. SKE põhitegevuseks on meresüsta, kanuu ja SUP matkade ja koolituste korraldamine Eestis ja välismaal. Meie eesmärgiks on mereaerutamise edendamine ja ohutute sõiduvõtete propageerimine. Oleme korraldanud Briti Kanuuühingu koolitusi ja Eesti Mereaerutamise sümpoosionit juba üheksa aastat.