Süstamatk Eesti 100 väikesaart: Manija-Sorgu-Kihnu-Sangelaiud

Tule kolmepäevasele matkale Eesti väikesaari avastama! Mis võiks olla veel parem viis tähistada Eesti Vabariigi 100. sünnipäeva kui üks meeldejääv seiklus?!  

EST ENG

Kes ei oleks kuulnud sarmikate naiste saarest Kihnust? Oled Sa aga kunagi Kihnu saart külastanud? Nüüd on suurepärane võimalus teha koos meiega üks vahva suvine ja meeldejääv seiklus ning külastada lisaks Kihnule ka Mainjat, Sorgut ja uudistada Sangelaide.

Esimene peatuspaik, Manija, on armas väikesaar, kus 19. sajandi keskpaigas asus vaid Pootsi mõisa heinamaavahi elukoht. 1933. aastal tuli Manõjasse elama naabersaarelt Kihnust 22 kaluriperet ja praegu on saarel nii mõndagi vaatamisväärset. 

Sorgul, meie järgmises peatuspaik, võib silmata palju linnuliike, kellele saare loodus on väga meelepärane pesitsuspaik. Saar on kivine ja selle põhjatipp kerkib merest üsna järsult. Meremehed teavad Sorgu riffe Pärnu lahe sissesõidutee ääres juba ammustest aegadest, sest siin on hukkunud palju laevu.
Kihnu kultuuriruum kuulub UNESCO suulise pärandi meistriteoste nimekirja. Väikesaare kultuuri silmapaistvamad näited on rahvarõivad ja kihnlaste käsitööoskus. Kihnu kaluriküla on romantiline ja põneva ajalooga ja seda tasub ilmtingimata külastada.

Ka algajale aerutajale sobiv retk on ca 40-kilomeetri pikkune ja kolme päeva jooksul aerutame kokku mitte palju enam kui 12 tundi. Alustame reedel kell 16.00 ja oleme pühapäeval ca kell 17.00 mandril tagasi.

Matk kuulub Eesti Vabariik 100 juubelimatkade programmi. Vaata kõiki matkasid www.ev100.ee/et/juubelimatkad

Aerutamisriietus:

Riietu vastavalt vee- ja õhutemperatuurile. Tavaliselt piisab suvel soojast pesust ja veekindlast jopest. Sooja ilmaga sobivad jalga lühikesed püksid või spordipüksid.

Jalas võiks olla vett taluvad jalanõud. Kellel midagi sobivat ei leidu, saab meilt neopreenist surfisussid.

Peas võiks olla sõltuvalt ilmast kas soe müts või päikse eest kaitsev laia äärega müts, buff vms.

Veetemperatuuriga kuni +15 C on soovitav kasutada kuivülikonda ja selle all vähemalt õhukest (sport) soojapesu kihti. Veetemperatuuriga alla + 10 C tuleks võimalusel kasutada kuivülikonna all paksemat (nt Polartec fliisist) sooja pesu. Vajadusel on kuivülikonnad SKE poolt.

Laagri riietus:

Vastavalt ilmaprognoosile paar vahetusriideid ning -jalatsid, millega looduses liikuda.

Isiklik laagrivarustus:

Magamiskott, matt ja telk. (Mõistlik on võtta telk kamba peale) SKE-lt saab laenata lisatasu eest matkatelke.

Päikesekreem ja muud isiklikud hügieenitarbed (ning ravimid kui vaja).

Toidud:

SKE hoolitseb hommikusöögi (mitmevilja puder seemente, puuviljade ja pähklitega ning tee ja kohv) ning õhtusöögi eest. Toidu allergiatest ja -eelistustest palume teavitada 2–3 päeva enne matka algust.

Osalejal tuleks hoolitseda lõunasöögi, vahepalade ning päevase isikliku joogivee eest. Lõunasöögiks on mõistlik kaasa võtta piknikukraami, aerutamise vahepaladeks puuvilju, müslibatoone või muud taolist.

Matka hind on 150 EUR. Hinnas sisaldub transport, grupi juhtimine, matkasöögid ja aerutamisvarustus.
Matk on sobilik ka algajale aerutajale.
Grupijuhtidel on õigus teha muudatusi matkaplaanis sõltuvalt ilmastikuoludest.
Kasutame professionaalseid ühekohalisi meresüstasid ning muud süstavarustust. Oma varustusega tulijatele on soodustus –20%.

Broneerimine ja lisainfo Sea Kayaking Estonia kodulehel või e-kirja teel info@seakayakingestonia.com.

Matka hinna sees sisaldub:

1. Aerutamisvarustus – paat, vest, aer, põll, neopreensussid, veekindlad kotid ja vajadusel kuivülikond

2. Matkajuhtimine

3. Hommiku- ja õhtusöögid ning ühine joogivesi

4. Osadel matkadel on hinna sees ka lõunad, saun ja muud ekskursioonid

5. Toidunõud

Korraldaja

Seakayaking Estonia

Sea Kayaking Estonia on Eesti Matkaliidu liige. SKE põhitegevuseks on meresüsta, kanuu ja SUP matkade ja koolituste korraldamine Eestis ja välismaal. Meie eesmärgiks on mereaerutamise edendamine ja ohutute sõiduvõtete propageerimine. Oleme korraldanud Briti Kanuuühingu koolitusi ja Eesti Mereaerutamise sümpoosionit juba üheksa aastat.