Süstamatk Eesti 100 väikesaart - Mohni

Tule süstaga legende ja looduse ilu pakkuvat Mohni saart avastama! Retk Põhjaranniku väikesaarele sobib nii algajatele kui ka edasijõudnutele. 

EST ENG

Eesti Vabariigi juubelile pühendatud matkal avastame põhjamaist väikesaart Mohnit. "100 Eesti väikesaart" ainus ühepäevane süstamatk algab Purekkari neemelt ja kulgeb marsruudil Purekkari – Mohni – Purekkari. Matka pikkus on ca 15 km (maksimaalselt 4 tundi aerutamist) ja see päev vee peal sobib väheste kogemustega aerutajale.

Saar asub Lahemaa rahvuspargi ja Viinistu küla territooriumil ja Mohni nimi pärineb ilmselt keskaegsetelt saare omanikelt, Ojamaa munkadelt, kes legendi kohaselt hiljem mereröövliteks hakkasid.

Saarel asub majakas koos mitmete Nõukogude piirivalvest järele jäänud abihoonetega. Mohni majakas oli juba ammustel aegadel laevameeste tähtsaks teejuhiks ning kohaks, kuhu tormi eest varju minna. Mohni oli ka koht, mis pakkus kaitset piiritusevedajatele. Saarel kasvab kaitsealune põlispuu Mohni pärn, mis oli kunagi üks osa saarel kasvanud pärna-tammemetsast, mis legendi kohaselt põletati maha, et võtta peavari aeg-ajalt saarel peatuvatelt piraatidelt.

Matk on ühtlasi süstasõidu koolitus, mis annab uue toreda oskuse algajatele ja võimaldab kogenumatel oma oskuseid lihvida. Kasutame professionaalseid ühekohalisi meresüstasid ning muud süstavarustust. Oma varustusega tulijatele on soodustus -20%.

Lisainfo ja broneerimine Sea Kayaking Estonia kodulehel või e-posti aadressil info@seakayakingestonia.com.

Matk kuulub Eesti Vabariik 100 juubelimatkade programmi. Vaata kõiki matkasid www.ev100.ee/et/juubelimatkad

Aerutamisriietus:

Riietu vastavalt vee- ja õhutemperatuurile. Tavaliselt piisab suvel soojast pesust ja veekindlast jopest. Sooja ilmaga sobivad jalga lühikesed püksid või spordipüksid.

Jalas võiks olla vett taluvad jalanõud. Kellel midagi sobivat ei leidu, saab meilt neopreenist surfisussid.

Peas võiks olla sõltuvalt ilmast kas soe müts või päikse eest kaitsev laia äärega müts.

Veetemperatuuriga kuni +15 C on soovitav kasutada kuivülikonda ja selle all vähemalt õhukest (sport- või soojapesu kihti. Veetemperatuuriga alla +10 C tuleks võimalusel kasutada kuivülikonna all paksemat (nt Polartec fliisist) sooja pesu. Vajadusel on kuivülikonnad SKE poolt.

Laagri riietus ja toit:
Võta vastavalt ilmaprognoosile kaasa paar vahetusriideid ning -jalatsid, millega looduses liikuda. Ise tuleks hoolitseda vahepalade (puuviljad, müslibatoonid või muu taoline) ja päevase joogivee eest.

1. Aerutamisvarustus – paat, vest, aer, põll, neopreensussid, veekindlad kotid ja vajadusel kuivülikond.

2. Matkajuhtimine

3. Piknik-lõunasöök

4. Toidunõud 

Korraldaja

Seakayaking Estonia

Sea Kayaking Estonia on Eesti Matkaliidu liige. SKE põhitegevuseks on meresüsta, kanuu ja SUP matkade ja koolituste korraldamine Eestis ja välismaal. Meie eesmärgiks on mereaerutamise edendamine ja ohutute sõiduvõtete propageerimine. Oleme korraldanud Briti Kanuuühingu koolitusi ja Eesti Mereaerutamise sümpoosionit juba üheksa aastat.