Süstamatk Eesti 100 väikesaart - Naissaar

Suurte ilusate liudete, kitsarööpmelise raudtee, kaunite randade ja põneva pika ajalooga Naissaar ootab Sind Eesti Vabariigi sünnipäeva puhul kahepäevasele süstamatkale!

EST ENG

Eesti Vabariigi juubelile pühendatud matkasari "Eesti 100 väikesaart" pakub erilist võimalust minna kahepäevasele matkale ümber looduskauni ja põneva ajalooga Naissaare.

Esimest korda on Naissaart (Terra feminarum) väidetavalt mainitud Bremeni Adama kroonikas (1075–1080). Alates sellest ajast on teada, et saarel on olnud põnev ja kirju ajalugu. Saarel oli Tallinna linnamets ja hobusekasvandus. Elanikest (rootsi kalurid) on teateid 1469. aastast. Alates 1689. aastast kuulus saar riigile. Krimmi sõja ajal oli saar aastatel 1854 ja 1855 okupeeritud Briti ja Prantsuse sõjaväe poolt. Naissaare Suursadam sai tänase kuju I maailmasõja eel ja ajal, kui Tallinna ümbrusesse rajati Peeter Suure merekindlus. Saarele rajati muu hulgas sadamad, raudteed ja Peeter Suure merekindluse peapositsiooni Naissaare rannapatareid jne.

Kahepäevane matk pikkusega 40 km Naissaarele algab ja lõpeb Kakumäe sadamas. Ööbime Naissaare põhjatipus Saunakaril. Matkal on soovitatav eelnev kajakisõidu kogemus. Kasutame professionaalseid ühekohalisi meresüstasid ning muud süstavarustust ja oma varustusega tulijatele on soodustus -20%.

Tule, avastame saare imeilusat loodust, kõnnime mööda kitsarööpmelist raudteed, uudistame vanu vedureid, imetleme mitmeid suuri rändrahne ja kõrgeid kauneid liuteid. Saarel asub ka pisike Naissaare kirik ja kalmistu ning loomulikult on Naissaarem mitmeid maalilisi randu, mida saame avastada nii jalgsi kui ka merelt.

Matk kuulub Eesti Vabariik 100 juubelimatkade programmi. Vaata kõiki matkasid www.ev100.ee/et/juubelimatkad

Aerutamisriietus:

Riietu vastavalt vee- ja õhutemperatuurile. Tavaliselt piisab suvel soojast pesust ja veekindlast jopest. Sooja ilmaga sobivad jalga lühikesed püksid või spordipüksid.

Jalas võiks olla vett taluvad jalanõud. Kellel midagi sobivat ei leidu, saab meilt neopreenist surfisussid.

Peas võiks olla sõltuvalt ilmast kas soe müts või päikse eest kaitsev laia äärega müts, vms.

Veetemperatuuriga kuni + 15 C on soovitav kasutada kuivülikonda ja selle all vähemalt õhukest (sport) soojapesu kihti. Veetemperatuuriga alla + 10 C tuleks võimalusel kasutada kuivülikonna all paksemat (nt Polartec fliisist) sooja pesu. Vajadusel on kuivülikonnad SKE poolt.

Laagri riietus:

Vastavalt ilmaprognoosile paar vahetusriideid ning jalatsid, millega looduses liikuda.

Isiklik laagrivarustus:

Magamiskott, matt ja telk. Mõistlik on võtta telk kamba peale. SKE-lt saab laenata lisatasu eest matkatelke.

Päikesekreem ja muud isiklikud hügieenitarbed ning ravimid (kui vaja).

Toidud:

SKE tiim hoolitseb hommikusöögi (mitmevilja puder seemente, puuviljade ja pähklitega ning tee ja kohv) ning õhtusöögi eest. Toidu allergiatest ja -eelistustest palume teavitada 2–3 päeva enne matka algust.

Ise tuleks hoolitseda lõunasöögi, vahepalade ning päevase isikliku joogivee eest. Lõunasöögiks on mõistlik kaasa võtta piknikukraami, aerutamise vahepaladeks puuvilju, müslibatoone või muud taolist.

Matka pikkus on ca 40 km (maskimaalselt 8 tundi aerutamist). Alustame laupäeval kell 10:00 ja tagasi jõuame pühapäeval ca kell 18:00. Grupijuhtidel on õigus teha muudatusi matkaplaanis sõltuvalt ilmastikuoludest ja grupi võimetest.

Info ja broneerimine Sea Kayaking Estonia kodulehel või aadressil info@seakayakingestonia.com.

Hinna sees sisaldub:

1. Aerutamisvarustus – paat, vest, aer, põll, neopreensussid, veekindlad kotid ja vajadusel kuivülikond.

2. Matkajuhtimine

3. Hommiku- ja õhtusöögid ning ühine joogivesi. 

4. Osadel matkadel on hinna sees ka lõunad, saun ja muud ekskursioonid.

5. Toidunõud

Korraldaja

Seakayaking Estonia

Sea Kayaking Estonia on Eesti Matkaliidu liige. SKE põhitegevuseks on meresüsta, kanuu ja SUP matkade ja koolituste korraldamine Eestis ja välismaal. Meie eesmärgiks on mereaerutamise edendamine ja ohutute sõiduvõtete propageerimine. Oleme korraldanud Briti Kanuuühingu koolitusi ja Eesti Mereaerutamise sümpoosionit juba üheksa aastat.