Süstamatk Eesti 100 väikesaart: Osmussaar

Tule, tähistame Eesti Vabariigi 100. sünnipäeva Odini haual! Kaunis ja puutumatu Ossmussaar ootab Sind kahepäevasele matkale. 

EST ENG

Eesti Vabariigi juubelile pühendatud matk kutsub Sind avastama haruldaste ja väärtuslike loosudlike rikkuste poolest tuntud Osmussaart! Kahepäevasel retkel saad nautida puutumatu ning huvitava looduse ja ajalooga saare elu, mis jääb meelde pikaks ajaks.

Nimi Odensholm tähendab eestirootslaste keeles Odini hauda (hauaküngast). Seda hauakohta tähistas suur kivirahn, mille Punaarmee 1941. aastal õhku lasi. Osmussaarel on ligi 60 rahnu, mis pärinevad 535 miljoni aasta eest toimunud meteoriidiplahvatusest. Osmussaar asetseb Ida-Atlandi rändeteel, mida mööda liiguvad miljonid linnud Põhja-Jäämere ääres paiknevatelt pesitsusaladelt Lääne-Euroopas ja Aafrikas asuvatele talvitusaladele ja tagasi.

Meie retke pikkus on 30 km (maksimaalselt aerutame 6 tundi). Alustame retkega laupäeval kell 10:00 Dirhami sadamas ja lõpetame matka pühapäeval ca kell 18:00. Ööbimine on Osmussaare lõunatipus. Matkal on vajalik eelnev aerutamiskogemus.

Matk kuulub Eesti Vabariik 100 juubelimatkade programmi. Vaata kõiki matkasid www.ev100.ee/et/juubelimatkad

 

 

Aerutamisriietus:

Riietu vastavalt vee- ja õhutemperatuurile. Tavaliselt piisab suvel soojast pesust ja veekindlast jopest. Sooja ilmaga sobivad jalga lühikesed püksid või spordipüksid.

Jalas võiks olla vett taluvad jalanõud. Kellel midagi sobivat ei leidu, saab meilt neopreenist surfisussid.

Peas võiks olla sõltuvalt ilmast kas soe müts või päikse eest kaitsev laia äärega müts, vms.

Veetemperatuuriga kuni + 15 C on soovitav kasutada kuivülikonda ja selle all vähemalt õhukest (sport) soojapesu kihti. Veetemperatuuriga alla + 10 C tuleks võimalusel kasutada kuivülikonna all paksemat (nt Polartec fliisist) sooja pesu. Vajadusel on kuivülikonnad SKE poolt.

Laagri riietus:

Vastavalt ilmaprognoosile paar vahetusriideid ning jalatsid, millega looduses liikuda.

Isiklik laagrivarustus:

Magamiskott, matt ja telk. Mõistlik on võtta telk kamba peale. SKE-lt saab laenata lisatasu eest matkatelke.

Päikesekreem ja muud isiklikud hügieenitarbed ning ravimid (kui vaja).

Toidud:

SKE tiim hoolitseb hommikusöögi (mitmevilja puder seemente, puuviljade ja pähklitega ning tee ja kohv) ning õhtusöögi eest. Toidu allergiatest ja -eelistustest palume teavitada 2–3 päeva enne matka algust.

Ise tuleks hoolitseda lõunasöögi, vahepalade ning päevase isikliku joogivee eest. Lõunasöögiks on mõistlik kaasa võtta piknikukraami, aerutamise vahepaladeks puuvilju, müslibatoone või muud taolist.

Matk on varasema kogemustega aerutajale. Grupijuhtidel on õigus teha muudatusi matkaplaanis sõltuvalt ilmastikuoludest.

Kasutame professionaalseid ühekohalisi meresüstasid ning muud süstavarustust ja oma varustusega tulijatele on soodustus -20%.

Broneeri oma matk Sea Kayaking Estonia kodulehel või e-posti teel info@seakayakingestonia.com.
 

Matka kogupikkus 30km. Matkal vajalik eelnev aerutamiskogemus. Matka hind 144€.

Hinnas sisaldub:

1. Aerutamisvarustus – paat, vest, aer, põll, neopreensussid, veekindlad kotid ja vajadusel kuivülikond.

2. Matkajuhtimine

3. Hommiku- ja õhtusöögid ning ühine joogivesi. 

4. Osadel matkadel on hinna sees ka lõunad, saun ja muud ekskursioonid.

5. Toidunõud

Korraldaja

Seakayaking Estonia

Sea Kayaking Estonia on Eesti Matkaliidu liige. SKE põhitegevuseks on meresüsta, kanuu ja SUP matkade ja koolituste korraldamine Eestis ja välismaal. Meie eesmärgiks on mereaerutamise edendamine ja ohutute sõiduvõtete propageerimine. Oleme korraldanud Briti Kanuuühingu koolitusi ja Eesti Mereaerutamise sümpoosionit juba üheksa aastat.