Süstamatk Eesti 100 väikesaart: Sõrve - Kolka - Ruhnu - Kihnu

Ruhnu matkaga tähistame korraga Eesti taasiseseisvumise aastapäeva kui ka Eesti Vabariigi 100. sünnipäeva. See on matk neile, kes soovivad ennast proovile panna ning sportliku pingutuse ja mitmepäevase matka tulemusena saada vastu kingitusena kaua kestvad mälestused ühest tõeliselt seikluslikust suvest. 

EST ENG

17-20.08 võtame vastu juubelisuve väljakutse sõidame süstadega Ruhnu saarele.

Pikkus: Matka pikkus on ca 160 kilomeetrit (nelja päeva peale maksimaalselt 30 tundi aerutamist). 

Kellaajad: Alustame reedel kell 8.00 ja oleme tagasi mandril esmaspäeval kell 18.00.

Hind: 210 eurot / inimene

Registreerimine: Broneeri oma koht matkal Sea Kayaking Estonia kodulehel või e-posti teel info@seakayakingestonia.com.

Matka õnnestumine sõltub suuresti ilmast. Läänetuultega esialgne variant on aerutada Sõrve - Kolka - Ruhnu - Kihnu. Vajaduse valitakse muu sobivam marsruut.

Matk kuulub Eesti Vabariik 100 juubelimatkade programmi. Vaata kõiki matkasid www.ev100.ee/et/juubelimatkad

Aerutamisriietus:

Riietu vastavalt vee- ja õhutemperatuurile. Tavaliselt piisab suvel soojast pesust ja veekindlast jopest. Sooja ilmaga sobivad jalga lühikesed püksid või spordipüksid.

Jalas võiks olla vett taluvad jalanõud. Kellel midagi sobivat ei leidu, saab meilt neopreenist surfisussid.

Peas võiks olla sõltuvalt ilmast kas soe müts või päikse eest kaitsev laia äärega müts, vms.

Veetemperatuuriga kuni + 15 C on soovitav kasutada kuivülikonda ja selle all vähemalt õhukest (sport) soojapesu kihti. Veetemperatuuriga alla + 10 C tuleks võimalusel kasutada kuivülikonna all paksemat (nt Polartec fliisist) sooja pesu. Vajadusel on kuivülikonnad SKE poolt.

Laagri riietus:

Vastavalt ilmaprognoosile paar vahetusriideid ning -jalatsid, millega looduses liikuda.

Isiklik laagrivarustus:

Magamiskott, matt ja telk. Mõistlik on võtta telk kamba peale. SKE-lt saab laenata lisatasu eest matkatelke.

Päikesekreem ja muud isiklikud hügieenitarbed ning ravimid (kui vaja).

Toidud:

SKE hoolitseb hommikusöögi (mitmevilja puder seemente, puuviljade ja pähklitega ning tee ja kohv) ning õhtusöögi eest. Toidu allergiatest ja -eelistustest palume teavitada 2–3 päeva enne matka algust.

Osalejal tuleks hoolitseda lõunasöögi, vahepalade ning päevase isikliku joogivee eest. Lõunasöögiks on mõistlik kaasa võtta piknikukraami, aerutamise vahepaladeks puuvilju, müslibatoone või muud taolist.

Matka hind on 210 EUR. Hinnas sisaldub transport, grupi juhtimine, matkasöögid ja aerutamisvarustus

Matk on sobilik kogenud aerutajale. Matk koosneb peamiselt ületustest: Sõrve - Kolka (28 km), Kolka-Ruhnu (37 km), Ruhnu-Kihnu (53 km). Grupijuhtidel on õigus teha muudatusi matkaplaanis sõltuvalt ilmastikuoludest.

Kasutame professionaalseid ühekohalisi meresüstasid ning muud süstavarustust. Oma varustusega tulijatele on soodustus -20%.

Broneeri oma matk Sea Kayaking Estonia kodulehel või e-posti teel info@seakayakingestonia.com.

1. Aerutamisvarustus - paat, vest, aer, põll, neopreensussid, veekindlad kotid ja vajadusel kuivülikond

2. Matkajuhtimine

3. Hommiku ja õhtusöögid ning ühine joogivesi

4. Osadel matkadel on hinna sees ka lõunad, saun ja muud ekskursioonid

5. Toidunõud

Eesti lõunapoolseim saar Ruhnu asub lähemal Lätile kui Eestile ja seda kutsutakse sageli ka Riia lahe pärliks. Ruhnus asub Eesti vanim puitehitis ja ühtlasi meie vanim säilinud puidust pühakoda – 1644. aastal ehitatud kirik. 

Saare kõrgeimas punktis, Haubjerre mäel, seisab kuulsa inseneri Gustav Eiffeli kavandatud tuletorn. See valmistati Prantsusmaal ja püstitati vana puust ehitise asemele 1877. aastal. Tegu on tänapäeval ainsa säilinud sellelaadse tuletorniga Läänemere piirkonnas. 

Ruhnu on populaarne loodushuviliste matkajate seas, sest saare mets on koduks kaitsealustele ainulaadsetele taimeliikidele. Ujumiseks on parim laulvate liivadega Limo rand. Esimesed kiviaega jäävad asustusjäljed Ruhnul pärinevad umbes aastast 5200 eKr. Toona hoburauakujulisel saarel peatusid hooajaliselt varased hülgekütid.

Veel 1930. aastail oli Ruhnu isoleeritud saar, mille elanikud olid sajandite vältel abiellunud lähisugulastega. Enamik inimesi lahkus sõja ja nõukogude võimu eest Rootsi 4. augustil 1944. Kohale jäi vaid kaks peret. Uued asukad tulid peamiselt Kihnust ja Saaremaalt. 

Korraldaja

Seakayaking Estonia

Sea Kayaking Estonia on Eesti Matkaliidu liige. SKE põhitegevuseks on meresüsta, kanuu ja SUP matkade ja koolituste korraldamine Eestis ja välismaal. Meie eesmärgiks on mereaerutamise edendamine ja ohutute sõiduvõtete propageerimine. Oleme korraldanud Briti Kanuuühingu koolitusi ja Eesti Mereaerutamise sümpoosionit juba üheksa aastat.