Süstamatk Eesti 100 väikesaart: Tõstamaa-Matsi- Varbla laiud

Tule, seikleme aerumatkal läbi kahekümne väikesaare, laiu ja kare ning külastame mitmeid looduskaitse- ja hoiualasid! Mis võiks olla veel parem viis tähistada Eesti Vabariigi 100. sünnipäeva ja Eestimaa kaunist suve kui kahepäevane süstamatk?!  

EST ENG

Tõstamaa ja Puhtulaiu vahele jääb üle kahekümne saare, laiu ja kare ning mitmeid rannaäärseid looduskaitse ja hoiualasid. Kahepäevane matk kulgeb piki madalaveelist rannikut ja kogupikkuseks on 54 kilomeetrit. Ööbimine on Matsiranna telkimisalal. Kujutle: lõkkeõhtu, soe suvine meretuul ja lainete laksumine rannas, kerge rammestustunne päevasest matkast... 

Tule matkale ja tee see suvi meeldejäävaks!

Matka pikkus on  ca 54 kilomeetrit (kahe päeva peale maksimaalselt 12 tundi aerutamist). Algustame laupäeval kell 10.00 ja oleme mandril tagasi pühapäeval ca kell 18.00.

Matk kuulub Eesti Vabariik 100 juubelimatkade programmi. Vaata kõiki matkasid www.ev100.ee/et/juubelimatkad

Aerutamisriietus:

Riietu vastavalt vee- ja õhutemperatuurile. Tavaliselt piisab suvel soojast pesust ja veekindlast jopest. Sooja ilmaga sobivad jalga lühikesed püksid või spordipüksid.

Jalas võiks olla vett taluvad jalanõud. Kellel midagi sobivat ei leidu, saab meilt neopreenist surfisussid.

Peas võiks olla sõltuvalt ilmast kas soe müts või päikse eest kaitsev laia äärega müts, vms.

Veetemperatuuriga kuni + 15 C on soovitav kasutada kuivülikonda ja selle all vähemalt õhukest (sport) soojapesu kihti. Veetemperatuuriga alla + 10 C tuleks võimalusel kasutada kuivülikonna all paksemat (nt Polartec fliisist) sooja pesu. Vajadusel on kuivülikonnad SKE poolt.

Laagri riietus:

Vastavalt ilmaprognoosile paar vahetusriideid ning -jalatsid, millega looduses liikuda.

Isiklik laagrivarustus:

Magamiskott, matt ja telk. Mõistlik on võtta telk kamba peale. SKE-lt saab laenata lisatasu eest matkatelke.

Päikesekreem ja muud isiklikud hügieenitarbed ning ravimid (kui vaja).

Toidud:

SKE hoolitseb hommikusöögi (mitmevilja puder seemente, puuviljade ja pähklitega ning tee ja kohv) ning õhtusöögi eest. Toidu allergiatest ja -eelistustest palume teavitada 2–3 päeva enne matka algust.

Osalejal tuleks hoolitseda lõunasöögi, vahepalade ning päevase isikliku joogivee eest. Lõunasöögiks on mõistlik kaasa võtta piknikukraami, aerutamise vahepaladeks puuvilju, müslibatoone või muud taolist.

Matka hind 150 EUR. Hinnas sisaldub matkajuhtimine ja -varustus ning toidukorrad laagris.

Matk sobib nii algajatele kui ka varasema kogemusega aerutajale. Grupijuhtidel on õigus teha muudatusi matkaplaanis sõltuvalt ilmastikuoludest.
Kasutame professionaalseid ühekohalisi meresüstasid ning muud süstavarustust. Oma varustusega tulijatele on soodustus –20%.

Broneeri oma matk Sea Kayaking Estonia kodulehel või e-posti teel info@seakayakingestonia.com.

1. Aerutamisvarustus – paat, vest, aer, põll, neopreensussid, veekindlad kotid ja vajadusel kuivülikond

2. Matkajuhtimine

3. Hommiku- ja õhtusöögid ning ühine joogivesi

4. Osadel matkadel on hinna sees ka lõunad, saun ja muud ekskursioonid

5. Toidunõud

Korraldaja

Seakayaking Estonia

Sea Kayaking Estonia on Eesti Matkaliidu liige. SKE põhitegevuseks on meresüsta, kanuu ja SUP matkade ja koolituste korraldamine Eestis ja välismaal. Meie eesmärgiks on mereaerutamise edendamine ja ohutute sõiduvõtete propageerimine. Oleme korraldanud Briti Kanuuühingu koolitusi ja Eesti Mereaerutamise sümpoosionit juba üheksa aastat.