Süstamatk Eesti 100 väikesaart: Vahase - Abruka

Tule, tähistame Eesti Vabariigi 100. juubelit kahepäevase matkaga viiele väikesaarele! Vaatame, mis elu toimub hallhüljeste lesilas ja millega on hakkama saanud kormoranide kolooniad Linnusitamaal. Avastame kaitsealust laialehist salumetsa, aerutame koos madalal rannikualal ja naudime kaunist loodust.

EST ENG

Eesti Vabariigi juubelile pühendatud matk viib meid lausa mitmesse põnevasse paika – Abrukale, Kasselaiule, Kerjule, Linnusitamaale ja Vahasele. Vaatame, mis elu toimub hallhüljeste lesilas ja millega on hakkama saanud kormoranide kolooniad Linnusitamaal. Avastame maailmakuulsat kaitsealust laialehist salumetsa ning aerutame koos madalal rannikualal ning imetleme kaunist loodust. Meie matk toimub ajal, mil madale rannikualale on sulgimise ajaks kogunenud sadu luikesid. 

Külastame matkal Abrukal on maailmakuulsat kaitsealust laialehist salumetsa, vaatame üle Kerjul on hallhüljeste lesila, Linnusitamaa muljetavaldavat kormoranide kolooniat ja aerutame koos saare madale rannikualale sulgimise ajaks kogunenud sadade luikedega.

Matka pikkus on 30 on km (maksimaalselt 6 tundi aerutamist) ja retk sobib ka algajale aerutajale. Alustame rännakuga laupäeval kell 12:00 ja jõuame tagasi pühapäeval ca 18:00

Matk kuulub Eesti Vabariik 100 juubelimatkade programmi. Vaata kõiki matkasid www.ev100.ee/et/juubelimatkad

 

Aerutamisriietus:

Riietu vastavalt vee- ja õhutemperatuurile. Tavaliselt piisab suvel soojast pesust ja veekindlast jopest. Sooja ilmaga sobivad jalga lühikesed püksid või spordipüksid.

Jalas võiks olla vett taluvad jalanõud. Kellel midagi sobivat ei leidu, saab meilt neopreenist surfisussid.

Peas võiks olla sõltuvalt ilmast kas soe müts või päikse eest kaitsev laia äärega müts, vms.

Veetemperatuuriga kuni + 15 C on soovitav kasutada kuivülikonda ja selle all vähemalt õhukest (sport) soojapesu kihti. Veetemperatuuriga alla + 10 C tuleks võimalusel kasutada kuivülikonna all paksemat (nt Polartec fliisist) sooja pesu. Vajadusel on kuivülikonnad SKE poolt.

Laagri riietus:

Vastavalt ilmaprognoosile paar vahetusriideid ning jalatsid, millega looduses liikuda.

Isiklik laagrivarustus:

Magamiskott, matt ja telk. Mõistlik on võtta telk kamba peale. SKE-lt saab laenata lisatasu eest matkatelke.

Päikesekreem ja muud isiklikud hügieenitarbed ning ravimid (kui vaja).

Toidud:

SKE tiim hoolitseb hommikusöögi (mitmevilja puder seemente, puuviljade ja pähklitega ning tee ja kohv) ning õhtusöögi eest. Toidu allergiatest ja -eelistustest palume teavitada 2–3 päeva enne matka algust.

Ise tuleks hoolitseda lõunasöögi, vahepalade ning päevase isikliku joogivee eest. Lõunasöögiks on mõistlik kaasa võtta piknikukraami, aerutamise vahepaladeks puuvilju, müslibatoone või muud taolist.

Matka hind 150 EUR. Hinnas sisaldub matkajuhtimine ja -varustus ning toidukorrad laagris.

Matk sobib nii algajatele kui ka varasema kogemusega aerutajale. Grupijuhtidel on õigus teha muudatusi matkaplaanis sõltuvalt ilmastikuoludest.
Kasutame professionaalseid ühekohalisi meresüstasid ning muud süstavarustust. Oma varustusega tulijatele on soodustus -20%.

Broneeri oma matk Sea Kayaking Estonia kodulehel või e-posti teel info@seakayakingestonia.com.
 

1. Aerutamisvarustus - paat, vest, aer, põll, neopreensussid, veekindlad kotid ja vajadusel kuivülikond

2. Matkajuhtimine

3. Hommiku ja õhtusöögid ning ühine joogivesi

4. Osadel matkadel on hinna sees ka lõunad, saun ja muud ekskursioonid

5. Toidunõud

Korraldaja

Seakayaking Estonia

Sea Kayaking Estonia on Eesti Matkaliidu liige. SKE põhitegevuseks on meresüsta, kanuu ja SUP matkade ja koolituste korraldamine Eestis ja välismaal. Meie eesmärgiks on mereaerutamise edendamine ja ohutute sõiduvõtete propageerimine. Oleme korraldanud Briti Kanuuühingu koolitusi ja Eesti Mereaerutamise sümpoosionit juba üheksa aastat.