Süstamatk Eesti 100 väikesaart: Viirelaid-Muhu-Kõinastu-Kesselaid

Tule, tähistame suvist pööripäeva tõeliselt meeldejäävalt – neli päeva kestva matkaga ümber imekauni Muhu saare! Aerutades ümber Muhu külastame arvukalt puutumatuid väikesaari ja laide. Valged ööd, jaanipäev ja Eesti saarte ilu ootavad Sind!

EST ENG

Eesti Vabariigi juubelile pühendatud jaanipäeva matk kestab neli päeva, aga sobib suurepäraselt ka algajatele. Läbime 90 km ümber Muhu saare – teele jäävad ka Viirelaid, Kõinastu ja Kesselaid.

Matkaga alustame Virtsus ja matka jooksul näeme mitmeid kauneid väikesaari ja laide, milliste nimedest pole enamik kunagi kuulnudki. Näiteks Pühadelaid, Piitskele, Võilaid, Laasikse, Juudikse, Neolaid, jne. Nelja päeva peale kokku aerutavad matkalised maksimaalselt 20 tundi. Alustame reedel kell 12.00 ja lõpetame esmaspäeval ca 15.00.

Liigume piisavalt rahulikus tempos, teeme peatusi ja naudime saarte looduslikku ilu. 

Matk kuulub Eesti Vabariik 100 juubelimatkade programmi. Vaata kõiki matkasid www.ev100.ee/et/juubelimatkad

 

Aerutamisriietus:

Riietu vastavalt vee ja õhutemperatuurile. Tavaliselt piisab suvel soojast pesust ja veekindlast jopest. Sooja ilmaga sobivad jalga lühikesed püksid või spordipüksid.

Jalas võiks olla vett taluvad jalanõud. Kellel midagi sobivat ei leidu, saab meilt neopreenist surfisussid.

Peas võiks olla sõltuvalt ilmast kas soe müts või päikse eest kaitsev laia äärega müts, vmt.

Veetemperatuuriga kuni + 15 C on soovitav kasutada kuivülikonda ja selle all vähemalt õhukest (sport) soojapesu kihti. Veetemperatuuriga alla + 10 C tuleks võimalusel kasutada kuivülikonna all paksemat (nt Polartec fliisist) sooja pesu. Vajadusel on kuivülikonnad SKE poolt.

Laagri riietus:

Vastavalt ilmaprognoosile paar vahetusriideid ning -jalatsid, millega looduses liikuda.

Isiklik laagrivarustus:

Magamiskott, matt ja telk. Mõistlik on võtta telk kamba peale. SKE-lt saab laenata lisatasu eest matkatelke.

Päikesekreem ja muud isiklikud hügieenitarbed ning ravimid (kui vaja).

Toidud

SKE matkajuhid hoolitseb hommikusöögi (mitmevilja puder seemente, puuviljade ja pähklitega ning tee ja kohv) ja õhtusöögi eest. Toiduallergiatest ja -eelistustest palume teavitada 2–3 päeva enne matka algust.

Osalejatel tuleks hoolitseda lõunasöögi, vahepalade ning päevase isikliku joogivee eest. Lõunasöögiks on mõistlik kaasa võtta piknikukraami, aerutamise vahepaladeks puuvilju, müslibatoone või muud taolist.

Matka hind on 210 EUR.

Hinnas sisaldub:

1. Aerutamisvarustus – paat, vest, aer, põll, neopreensussid, veekindlad kotid ja vajadusel kuivülikond.

2. Matkajuhtimine

3. Hommiku ja õhtusöögid ning ühine joogivesi. 

4. Osadel matkadel on hinna sees ka lõunad, saun ja muud ekskursioonid.

5. Toidunõud

Matk sobib ka algajale aerutajale. Grupijuhtidel on õigus teha muudatusi matkaplaanis sõltuvalt ilmastikuoludest.

Kasutame professionaalseid ühekohalisi meresüstasid ning muud süstavarustust ja oma varustusega tulijatele on soodustus -20%.

Broneeri oma matk Sea Kayaking Estonia kodulehel või e-posti teel info@seakayakingestonia.com.

Korraldaja

Seakayaking Estonia

Sea Kayaking Estonia on Eesti Matkaliidu liige. SKE põhitegevuseks on meresüsta, kanuu ja SUP matkade ja koolituste korraldamine Eestis ja välismaal. Meie eesmärgiks on mereaerutamise edendamine ja ohutute sõiduvõtete propageerimine. Oleme korraldanud Briti Kanuuühingu koolitusi ja Eesti Mereaerutamise sümpoosionit juba üheksa aastat.