Süstamatk Eesti 100 väikesaart - Vilsandi rahvuspargis

EST ENG

Eesti Vabariigi juubelile pühendatud matkal läheme avastama Vilsandi rahvusparki, millel on eriline tähtsus, sest rahvuspark koosneb sajast meresaarest ning siit sai alguse Eesti ja Baltimaade looduskaitse. Vilsandi kandi meresaared on ümbritsetud madalast merest ja raskesti ligipääsetavad, kuid neeed sobivad suurepäraselt ka väikse kogemusega kajakihuvilisele.

Kahepäevane matk algab Atlas ja lõpeb Harilaiul. Ööbime Vilsandil. Matka kogupikkus on 40 km. 

Matk pakub ühtlasi süstasõidu ja grupijuhtimise koolitust, mis võimaldab kenasti hakkama saada ka väikese kogemusega sõitjal. Kasutame professionaalseid ühekohalisi meresüstasid ning muud süstavarustus. Oma varustusega tulijatele on soodustus -20%.

Matk kuulub Eesti Vabariik 100 juubelimatkade programmi. Vaata kõiki matkasid www.ev100.ee/et/juubelimatkad

Aerutamisriietus:

Riietu vastavalt vee- ja õhutemperatuurile. Tavaliselt piisab suvel soojast pesust ja veekindlast jopest. Sooja ilmaga sobivad jalga lühikesed püksid või spordipüksid.

Jalas võiks olla vett taluvad jalanõud. Kellel midagi sobivat ei leidu, saab meilt neopreenist surfisussid.

Peas võiks olla sõltuvalt ilmast kas soe müts või päikse eest kaitsev laia äärega müts, vms.

Veetemperatuuriga kuni + 15 C on soovitav kasutada kuivülikonda ja selle all vähemalt õhukest (sport) soojapesu kihti. Veetemperatuuriga alla + 10 C tuleks võimalusel kasutada kuivülikonna all paksemat (nt Polartec fliisist) sooja pesu. Vajadusel on kuivülikonnad SKE poolt.

Laagri riietus:

Vastavalt ilmaprognoosile paar vahetusriideid ning -jalatsid, millega looduses liikuda.

Isiklik laagrivarustus:

Magamiskott, matt ja telk. Mõistlik on võtta telk kamba peale. SKE-lt saab laenata lisatasu eest matkatelke.

Päikesekreem ja muud isiklikud hügieenitarbed ning ravimid (kui vaja).

Toidud:

SKE hoolitseb hommikusöögi (mitmevilja puder seemente, puuviljade ja pähklitega ning tee ja kohv) ning õhtusöögi eest. Toidu allergiatest ja -eelistustest palume teavitada 2–3 päeva enne matka algust.

Osalejal tuleks hoolitseda lõunasöögi, vahepalade ning päevase isikliku joogivee eest. Lõunasöögiks on mõistlik kaasa võtta piknikukraami, aerutamise vahepaladeks puuvilju, müslibatoone või muud taolist.

Matka pikkus on ca 40 km (maksimaalselt 8 tundi aerutamist). Alustame laupäeval kell 10.00 ja lõpetame pühapäeval ca kell 18.00. Grupijuhtidel on õigus teha muudatusi matkaplaanis sõltuvalt ilmastikuoludest ja grupi võimetest.

Info ja broneerimine Sea Kayaking Estonia kodulehel või aadressil info@seakayakingestonia.com.

Hinna sees sisaldub:

1. Aerutamisvarustus – paat, vest, aer, põll, neopreensussid, veekindlad kotid ja vajadusel kuivülikond.

2. Matkajuhtimine

3. Hommiku ja õhtusöögid ning ühine joogivesi. 

4. Osadel matkadel on hinna sees ka lõunad, saun ja muud ekskursioonid.

5. Toidunõud

Korraldaja

Seakayaking Estonia

Sea Kayaking Estonia on Eesti Matkaliidu liige. SKE põhitegevuseks on meresüsta, kanuu ja SUP matkade ja koolituste korraldamine Eestis ja välismaal. Meie eesmärgiks on mereaerutamise edendamine ja ohutute sõiduvõtete propageerimine. Oleme korraldanud Briti Kanuuühingu koolitusi ja Eesti Mereaerutamise sümpoosionit juba üheksa aastat.