Süstamatk Kolga lahe saartele

Eesti Matkaliidu liikme Reimann Retkede EV100 juubelimatkasarja matk

Kogupereüritus
EST ENG RUS

Kolga laht on põhjaranniku kõige saarterohkem piirkond. Kolga lahe saared on ühed kõige kirevama loodusega ja ajalooga saared põhjarannikul. Alustame Kaberneemest, külastame Koipsi saart, jalutame endisesse kalurikülla, kus praeguseks on taastatud hooned neljal talukohal. Küla rannikul saab näha kuidas meri tungib võimsalt saarele peale, mõned rajatised on juba otsapidi merre kandunud. Seejärel suundume Rammu saarele, kus kunagi oli 22 talu, praegu on saarel taastatud 4 suvemaja. Saarel on ulatuslikud männisalud, mis istutati siia 1980 aastatel. Nimelt oli vaja kohalikul metskonnal metsa istutamise plaani täita, kuna mandril ruumi ei olnud istutai täis “kasutult” lagedana seisev saar. Mändide vahel peidavad end idüllilised järvekesed ja saarelt leiab ka Põhja-Eesti suurima rannaniidu.

Kui aega ja jõuvarusid jagub, heidame pilgu ka Rohusi ja Umblu saartele. Umblu on heaks näiteks sellest, kuhu viis inimesed kunagine maapuudus Eestimaal. Isegi see väike ja lage saareke, kus küll kunagi on ka paar puud kasvanud, on olnud asustatud. Tõsi, elamistingimused olid karmid; nii pidid lapsed tormi ajal mere pealetungi eest igaks juhuks maja lakka ronima.

Kestus: umbes 7 tundi
Süstaga läbime ca 17 km
Hind ühele inimesele: 50 eur
Hind sisaldab: algõpet, süstavarustust, lõunasööki,  matkajuhi teenust

Registreerumine ja täpsem info:  +372 511 4099 või info@retked.ee

Korraldaja

Reimann Retked OÜ

Reimann Retked korraldab aastaringselt harivaid matku looduses. Peamisteks retkedeks varakevadel suurvee ajal on parvematkad jõgedel, hiliskevadel käime süstadega jõgedel kopraid vaatlemas. Suve veedame meresüstaga matkates ja tutvudes Eestimaa väikesaartega, kuhu ilma süstata on keeruline ligi pääseda. Räätsamatku rabades teeme peamiselt sügis-talvisel perioodil, aga räätsadega võib soid ja rabasid avastamas käia aastaringselt. Kui talvel piisavalt lund on, siis korraldame tõukekelguretki Kõrvemaa saaniradadel.